• کدخبر: 656273
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، «خسرو ارتقایی» روز چهارشنبه در بازدید از پروژه آزاد راه تهران - شمال  گفت: طی بازدیدی که از قطعه یک پروژه آزاد راه تهران - شمال داشتیم، خوشبختانه کار ادامه دارد و بزودی عملیات عمرانی قطعه دوم این آزاد راه نیز آغاز خواهد شد.

ارتقایی با بیان اینکه طول قطعه یک طول آزاد راه شمال - تهران ۳۲ کیلومتر است، تصریح کرد: امروز بالغ بر ۸۵ درصد در منطقه یک پیشرفت دارد، این در حالی است که پیشرفت این پروژه در سال ۹۲ تنها 28 درصد بوده اما در طول سال های ۹۴ و ۹۵ این پروژه حرکت آن جهش وار بوده است.

معاون استاندار گفت: سختی کار و مشکلاتی که برای عبور از دره ها و رودخانه هایی که در مسیر هستند تا حدودی کار را مشکل اما با تلاش شبانه روزی، پروژه آزاد راه تهران -شمال فعال است.

وی ادامه داد: با بهره برداری از قطعه یک این پروژه ، مسیر کسانی که از تهران به سمت شمال حرکت دارند ۶۱ کیلومتر کوتاه تر خواهد شد.

معاون استاندار البرز با بیان اینکه آزاد راه تهران- شمال به طول ۱۲۱ کیلومتر است، گفت: عمده بهره برداری از این پروژه در قطعه یک می باشد.

ارتقایی در بخش دیگری افزود:مجری طرح با بکارگیری مشاور در حوزه محیط زیست، همزمان با اجرای پروژه این آسیب ها را نیز به حداقل رسانده تا پس از بهره برداری از این طرح شاهد قطعه دست نخورده ای باشیم .

وی با تشریح جزئیات قطعه 2 نیز بیان کرد: این مسیر به طول بیست کیلومتر و مطالعات زیست محیطی آن پیش از اجرا حتما انجام شده است، به همین منظور با مسئولین استانی جلسه ای داشته ایم تا همه دستگاه ها کارگروهی تشکیل دهند تا برای اینکه آسیب‌های زیست محیطی در منطقه ۲ به حداقل برسد.

ارتقایی با بیان اینکه این پروژه ملی بعد از دو دهه مطالبه مردم محقق می شود،گفت:مسئولین ملی استانی و استانداری البرز همه دست به دست هم داده تا بتوانیم این طرح را به سرانجام برسانیم.

وی با بیان اینکه ۲۹ کیلومتر از این پروژه در استان البرز قرار دارد،تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه علاوه بر سبک شدن ترافیک در محور کرج - چالوس و کوتاه تر شدن این مسیر ، امکان این را خواهیم داشت که مردم از این محور گردشگری نیز با فراغت بیشتری بهره مند شوند.
ا
رتقایی ادامه داد: تسهیل در رفت و آمد و عبور و مرور و صرفه جویی در مصرف بنزین و کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا از دیگر مزیت های این پروژه می باشد.

معاون استاندار گفت: استانداری البرز این آمادگی را دارد که مشکلات و موانع این راه پروژه را بررسی و حل و فصل نماید.

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 656273
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.