اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سردار سید یوسف مولایی روز چهارشنبه در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان البرز که در استان مقدس امامزاده محمد (ع) کرج برگزار شد, افزود: فتح خرمشهر به عنوان نقطه عطف 8 سال دفاع مقدس فرصت مناسبی برای انتقال رشادت‌های رزمندان و شهدا به نسل جوان است.
وی اظهار داشت: به همین مناسبت همایش تحلیل نبرد بیت المقدس در کانون شهدای بسیج کرج انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه چنین برنامه هایی در سطح شهرستان ها نیز برگزار می شود، بیان داشت: یکی دیگر از برنامه ها تشییع شهید مدافع حرم است که در آستانه آزادی خرمشهر از سوریه به میهن اسلامی بازگشته است.
وی در ادامه به رمز موفقیت و ماندگاری حماسه سوم خرداد اشاره کرد و گفت: اگر به درستی بخواهیم سوم خرداد را بفهمیم و بشناسیم، بهترین راه آن برگشت به فرمایشات امام (ره) و رهبر معظم انقلاب است زیرا سوم خرداد را حضرت امام خیلی قشنگ توصیف می کنند.
مولایی افزود: امام راحل فرمودند که 'فتح خرمشهر فتح خاک نیست بلکه فتح ارزش هاست' و 'خرمشهر را خدا آزاد کرد' که جمله بسیار بزرگی است که از فهم ما خارج است زیرا یک مساله عادی نیست بلکه امر فوق العاده ای بود.
وی با بیان اینکه خرمشهر نقطه ی عطفی است در هشت سال دفاع مقدس، بیان داشت: صدام با تمام قدرتش آمده بود آنجا را نگه دارد و نیامده بود که آن را پس دهد و 19 هزار اسیر از یک شهر نشان از همین موضوع دارد.
فرمانده سپاه البرز گفت: صدام آمده بود که بماند ولی رزمندگان اسلام با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار(ع ) توانستند فتح ارزش ها کنند.
وی اضافه کرد: صدام گفته بود اگر رزمندگان ایرانی اینجا را پس بگیرند کلید بصره را به آن ها می دهم ولی اینکار را نکرد و آنچه که اتفاق افتاد کار بسیار بزرگی بود که در سایه وحدت سپاه و ارتش انجام شد.
مولایی افزود: این وحدت در حالی محقق شد که 9 ماه قبل از آن در مقابل هم قرار می گرفتند که بعضا به دلیل فرماندهی های نامناسبی بود که فرمانده کل قوای آن زمان بنی صدر داشت و این ها کمترین هم افزایی نداشتند ولی در خرمشهر نقطه اوج و همکاری و همدلی بچه های ارتش وسپاه و بسیج به نتیجه رسید و کار بسیار بزرگی را رقم زدند.
در پایان این مراسم شرکت کنندگان با گلباران مزار شهدا به شهدای 8 سال دفاع مقدس ادای احترام کردند.
6156/ 6155خبرنگار: نوشین طهماسبی** انتشار دهنده : محمد عزیزپور
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.