• کدخبر: 636750
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری البرز،'سیدحمیدطهائی' عصر چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با محوریت بررسی تعدادی از واحدهای صنعتی و تولیدی در سالن شهدای دولت برگزار شد،با اشاره به توسعه شهرها و گسترش جمعیت اظهار داشت: با رشد جمعیت شهری،نیاز به خروج صنایع و واحدهای تولیدی از بافت شهری به خارج محدوده شهری ضروری و الزام آور است.
وی افزود: شهرها محل زندگی مردم است و وجود صنایع در شهرها افزایش آلودگی ها را در پی دارد.
استاندار البرز گفت: بر این اساس نیاز است که در سطح استان شهرک های صنفی ایجاد شود و شرکت شهرک های صنعتی با مشارکت اداره کل صنعت،معدن و تجارت این مهم را در بازه زمانی کوتاهی به اجرا رسانند.
طهائی با اشاره به استقرار 60 واحد واحد صنفی در سطح استان که 44 واحد آن در شهرستان کرج قرار دارد،گفت: واحدهای صنفی در شهرستانهای کرج و فردیس در قالب شهرکی صنفی ساماندهی شود.
وی افزود: دو شهرستان نظرآباد و ساوجبلاغ نیز باید شهرک صنفی مجزایی داشته باشند و صنوفی که بصورت پراکنده خدمت رسانی دارد در این شهرک منسجم و ساختارمند به مردم ارائه خدمت داشته باشند.
طهائی با اشاره به اینکه سیاست های تشویقی نیز برای خروج صنایع از شهرها پیش بینی خواهد شد،افزود: بر این اساس واحدها و کارگاه ها ملزم شوند تا با ثبت مشخصات تولیدات خود از امتیازاتی که در ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی استان جهت معرفی به بانک ها و اخذ تسهیلات به تصویب می رسد بهره مند شوند.
استاندار البرز ادامه داد: زمین مربوطه در شهرستانها توسط شرکت شهرک های صنعتی باید تامین شود و ضمن احصا نقشه و نیازهای واحدهای تولیدی بسترها برای رونق هر چه بیشتر تولیدات وجود داشته باشد.
وی بیان کرد: پس از ساماندهی صنوف نباید مشکلی در زمینه سوخت جایگزین برای واحدهای تولیدی را شاهد باشیم.
طهائی همچنین در بخش دیگری گفت: هیچ یک از بانک ها نیز اجازه تملک واحدهای تولیدی دارای بدهی را ندارند.
در این جلسه از ستاد تسهیل و رفع موانع واحدهای تولیدی استان، مشکلات بیش از 5 شرکت صنعتی و تولیدی در زمینه صدور پروانه بهره برداری بررسی شد. در این نشست که 3 ساعت به طول انجامید، معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری،مدیرکل امور اقتصادی و جمعی از مدیران کل نیز حضور داشتند.

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 636750
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.