• کدخبر: 636749
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به نقش آموزش و پرورش در توسعه فرهنگی اظهار داشت: پایه و اساس توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشوری را نیروی انسانی ماهر و متخصص تشکیل می دهد در واقع نیروی انسانی متخصص عامل اساسی و تکامل جوامع است چرا که با درک و شناخت علمی قوانین حاکم بر پدیده های اجتماعی و طبیعی راه تکامل و پیشرفت را هموار می سازند.
وی افزود: نیروهای متخصص که محصول آموزش و پرورش پویا می باشند توانمندی جامعه را در حل مسائل اقتصادی و اجتماعی بالا برده و آهنگ و قابلیت توسعه جامعه را تقویت می نمایند و چنین نیروهایی تنها با آموزش و پرورش خوب شکل می گیرند.
وحیدی گفت: بسط و توسعه آموزش و پرورش در جوامع، زمینه های لازم را برای تحولات اقتصادی­ اجتماعی فراهم می سازد؛ هرچه درک و اهمیت آموزش و پرورش از دید مردم و مسئولین بالا رود میزان سرمایه گذاری وتوجه به آن نیز بالا می رود و زمینه این امر را ما مسئولین باید فراهم آوریم.
این مسئول با بیان اینکه توسعه انسانی رکن اصلی توسعه پایدار است و باید برای ارتقای کیفیت آموزش در کشور تلاش شود عنوان کرد: وظیفه آموزش و پرورش در جامعه شناخت و حل نیازهای فکری جوانان است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: آموزش و پرورش از یک سو رسالت بزرگ و سنگین تبدیل کردن انسانهای مستعد به انسانهای سالم٬ بالنده٬ متعادل و رشد یافته برعهده دارد و از سوی دیگر تأمین کننده نیازهای نیروی انسانی جامعه در بخشهای متفاوت فرهنگی٬ اجتماعی، نظامی و اقتصادی عهده دار می باشد.
داوود وحیدی در پایان خاطر نشان شد: نقش نیروی انسانی در فرایند توسعه پایدار، نقشی مهم و بی بدیل است و آینده هر ملتی را نیروی انسانی آن تعیین می‌کند؛ بنابر این اگر توجه به منابع انسانی در کشور محقق شود، این کشور توسعه خواهد یافت.

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 636749
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.