اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید حمید طهائی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان برای بررسی تعدادی از واحدهای صنعتی و تولیدی، اظهارداشت: شهرها محل زندگی مردم است و وجود صنایع در شهرها افزایش آلودگی ها را در پی دارد.
استاندار البرز گفت: بر این اساس نیاز است که در سطح استان شهرک های صنفی ایجاد شود و شرکت شهرک های صنعتی با مشارکت اداره کل صنعت،معدن و تجارت باید این مهم را در بازه زمانی کوتاهی به اجرا رسانند.
استاندار البرز با اشاره به استقرار 60 گروه صنفی در سطح استان که 44 گروه آن در شهرستان کرج قرار دارد، گفت: واحدهای صنفی در شهرستان های کرج و فردیس در قالب شهرکی صنفی ساماندهی شود.
وی افزود: دو شهرستان نظرآباد و ساوجبلاغ نیز باید شهرک صنفی مجزایی داشته باشند و امور صنفی که به صورت پراکنده خدمت رسانی دارند در این شهرک منسجم و ساختارمند به مردم ارائه خدمت داشته باشند.
طهائی با اشاره به اینکه سیاست های تشویقی نیز برای خروج صنایع از شهرها پیش بینی خواهد شد، افزود: بر این اساس واحدها و کارگاه ها ملزم شوند تا با ثبت مشخصات تولیدات خود از امتیازاتی که در ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی استان جهت معرفی به بانک ها و اخذ تسهیلات به تصویب می رسد بهره مند شوند.
استاندار البرز ادامه داد: زمین مربوطه در شهرستانها توسط شرکت شهرک های صنعتی باید تامین شود و ضمن احصا نقشه و نیازهای واحدهای تولیدی بسترها برای رونق هر چه بیشتر تولیدات وجود داشته باشد.
وی بیان کرد: پس از ساماندهی صنوف نباید مشکلی در زمینه سوخت جایگزین برای واحدهای تولیدی وجود داشته باشد.
طهائی همچنین در بخش دیگری گفت: هیچ یک از بانک ها نیز اجازه تملک واحدهای تولیدی دارای بدهی را ندارند.
در این جلسه از ستاد تسهیل و رفع موانع واحدهای تولیدی استان، مشکلات بیش از 5 شرکت صنعتی و تولیدی در زمینه صدور پروانه بهره برداری بررسی شد.
1535/6155خبرنگار:مریم صوفی**انتشار دهنده:داریوش غفاری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.