به گزارش ایرنا، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز در این آئین گفت: هفدهمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری پرسش مهر رییس جمهوری با موضوع خشونت از کجا نشات گرفته است، چگونه عده ای خشونت را می آموزند، در برابر خشونت چگونه باید ایستادگی کرد، چگونه می توانیم کشور و جامعه ای دارای رحمت اسلامی و نبوی داشته باشیم و چگونه می توانیم جوامع منطقه خود و جهان را از خشونت برهانیم به مدارس این استان ابلاغ شد.
مسعود مهران نیا اظهار کرد: مخاطبین این دوره شامل چهار گروه دانش آموزان دختر و پسر همه دوره های تحصیلی به جزء سه ساله دوره اول ابتدایی، معلمان کلیه دوره ها، دانشجو معلمان و اولیاء دانش آموزان بود.
وی با اشاره به اعلام پرسش مهر ریاست جمهوری ایران در آئین بازگشایی مدارس در مهر ماه سال تحصیلی 96-95 خاطر نشان شد: بلافاصله ستاد پرسش مهر ریاست جمهوری در این استان تشکیل شد و کانون فرهنگی - تربیتی شهید محمد حسین فهمیده بعنوان دبیرخانه هفدهمین دوره پرسش مهر انتخاب شد.
وی بیان کرد: مخاطبین این دوره در 12 رشته از جمله نقاشی ، فیلم کوتاه ، داستان کوتاه، گرافیک ، وبلاگ نویسی، شعر و مقاله پژوهی شرکت کردند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز یاد آور شد: آثار شرکت کنندگان در مراحل آموزشگاهی ، منطقه ای و استانی مورد داوری قرار گرفت و آثار برتر استانی به دبیرخانه کشوری ارسال شد.
مهران نیا در ادامه به اهداف پرشس مهر ریاست جمهوری که همان به تحقیق واداشتن دانش آموزان، فعالیت اولیاء و دانش آموزان در مسائل روز و فرهنگ سازی صحیح برای پاسخ به مسائل روز می باشد اشاره کرد.
وی خاطر نشان شد: فراخوان این پرسش ملی از مهرماه 95 در مدارس و کانون های فرهنگی -تربیتی آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان البرز اطلاع رسانی شد و مخاطبان فرصت داشتند تا 30 آذرماه پاسخ های خود را به مدرسه ای که در آن تحصیل می کنند ،تحویل دهند.
این مسئول یاد آور شد: آثار برتر مخاطبان در پرسش مهر 95 ریاست جمهوری در سه مرحله مدرسه ای ، منطقه ای و استانی مورد ارزیابی قرار گرفت و آثار منتخب نیز به دبیرخانه کشوری ارسال شد.
مهران نیا به استقبال پرشور مخاطبان در این فراخوان ملی به ویژه دانش آموزان و مربیان نسبت به سال گذشته پرداخت و افزود : مشارکت مخاطبان در پرسش مهر 17 رئیس حمهوری رشد 300 درصدی داشته است.
وی گفت : در این دوره برای اولین بار زمینه مشارکت اولیاء در این برنامه ملی هم فراهم شد.
وی با اشاره به منتخب شناخته شدن یک اثر دانش آموز این استان در کشور ، تصریح کرد: در مرحله استانی نیز 58 اثر دانش آموزی و 82 اثر فرهنگی برتر شناخته شد.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: در پرسش مهر 17 ریاست جمهوری ، اولیای دانش آموزان 155 هزار اثر ارائه دادند.
مهران نیا یاد آور شد: دانش آموزان با 149 هزار و 791 اثر و معلمان 3 هزار و 851 اثر در این مسابقه کشوری شرکت کردند.
وی تصریح کرد: از سوی دبیرخانه استانی پرسش مهر 17 ریاست جمهوری ، 276 اثر دانش آموزی و 198 اثر از فرهنگیان البرز به ستاد پرسش مهر کشوری ارسال شد.
در این آئین با اهداء لوح سپاس و کارت هدیه از منتخبان پرسش مهر 17 ریاست جمهوری در البرز تجلیل شد.
البرز 473 هزار دانش آموز و 25 هزار معلم شاغل دارد.
2819 /1535خبرنگار: مهین مالمیر** انتشار دهنده:داریوش غفاری
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.