اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ابوالقاسم پالیز گیر روز چهارشنبه در نشست توجیهی نامزدهای انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر هشتگرد اظهار داشت: انتخابات هدف نیست بلکه وسیله ای است که می توان از آن برای رشد جامعه اسلامی و عمران و سربلندی کشور و تقویت شعائر مذهبی و بنیان های دینی بهره برد.
وی به تشریح مفاد قانونی تبلیغات نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر پرداخت و گفت:بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی از 21 اردیبهشت ماه آغاز و تا 24 ساعت قبل از روز اخذ رای ادامه خواهد داشت.
وی ضمن تاکید بررعایت مفاد قانونی تبلیغات گفت این امر در حضور پرشور و گسترده مردم در پای صندوق های رای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر بسیار تاثیرگذار است و نامزدها می توانند در زمان تبلیغات با ارائه برنامه و سیاست ها و توانمندی های خود در مشارکت بیشتر مردم و انتخاب اعضای اصلح تر نقش آفرین باشند.
فرماندار ساوجبلاغ گفت: تبلیغات به گونه ای باشد که به دور از هرگونه تخریب و مسائل حاشیه ای به حضور پرشور و حداکثری مردم با سلائق سیاسی مختلف در پای صندوق های رای بینجامد.
فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون اهمیت مشارکت در انتخابات این دوره گفت: در انتخابات همه کسانی که در انتخابات حضور یافته و احساس تکلیف کرده اند و در خلق این حماسه سیاسی سهیم شده اند، برنده هستند و که این امر بزرگترین افتخار برای نامزدهای شورای اسلامی شهر و روستا ها است.
وی بر رعایت اخلاق انتخاباتی و التزام به قانون در تبلیغات نامزدهای این دوره و پیشگیری از عدم اسراف و رعایت حقوق شهروندان در زمان تبلیغات تاکید نمود.
وی زمان اعلام لیست نهایی نامزدهای شورای اسلامی شهرستان ساوجبلاغ را پس از تایید نظارت 17 اردیبهشت اعلام و بیان داشت با توجه به انتخابات الکترونیکی هر کدام از نامزدها دارای یک کد به صورت عدد خواهند شد که رای دهندگان با انتخاب کد به همراه تصویر نامزد می توانند به فرد مورد نظر خود رای دهند و به منظور سرعت بخشی به روند برگزاری انتخابات الکترونیک، کد اختصاصی نامزدهای شوراهای اسلامی را به همراه داشته باشند.
وی گفت : با کمک دستگاه قضایی و نهادهای انتظامی و امنیتی هرگونه بداخلاقی ها و یا توطئه های شوم انتخاباتی کنترل خواهد شد.
وی ادامه داد: رعایت قانون، اخلاق مندی و نیز عدم اعتماد به افراد سودجو و فرصت طلب در ایام انتخابات توسط ستادهای انتخاباتی ضروری بوده و باهرگونه تخلفی بر اساس قانون رفتار خواهد شد.
پالیزگیر اضافه کرد: نامزدها و ستادهای انتخاباتی آنان نیز نباید برای رضایت شخصی یک فرد، حقوق و حیثیت سایر نامزدها را زیر سئوال برده و تخریب کنند که این امر دور از اخلاق و تخلف محسوب می شود.
وی اظهار کرد: انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی در شهرهایی که شورای آنان 7 و یا 9 عضو داشته باشند به صورت الکترونیکی برگزار می شود.
وی گفت: برهمین اساس انتخابات شورای اسلامی شهرهشتگرد (با 7 عضو) به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد.
وی افزود: تمام تجهیزات مورد نیاز برگزاری انتخابات الکترونیک در هشتگرد تأمین شده و به منظور آشنایی شهروندان از روش رای گیری به صورت مکانیزه (تمام الکترونیکی ) در چند نقطه شهر هشتگرداز جمله ادارات فرمانداری ،شهرداری هشتگرد ، آموزش و پرورش ،مصلی نماز جمعه واداره پست مستقر می شود.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوجبلاغ نیز در این نشست با تاکید بر لزوم قانون مداری توسط نامزدها و ستادهای انتخاباتی گفت: شورای شهر به عنوان پارلمان محلی و مکان تصمیم های سرنوشت ساز برای شهر بوده و نامزدها
باید بر اساس قانون رفتار کرده و خطوط قرمز و ضوابط انتخاباتی را رعایت کنند.
حیدر جعفری از نامزدهای انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی خواست ، قانون انتخابات را کامل مطالعه نموده واز حدود اختیارات شوراهاآگاهی لازم را داشته باشند تا مبادا قول یا وعده ای به مردم دهند که بعد از برگزیده شدن به دلیل برآورده نشدن آنها باعث ناراحتی مردم شود.
سرهنگ افتخاری جانشین انتظامی ساوجبلاغ نیز دراین نشست انجام سخنرانی های توهین آمیز ممنوع دانست و افزود: نامزدهای انتخاباتی از درج مطالب در آگهی ها و امور تبلیغی که اصولا تشنج زاست پرهیز نمایند.
وی گفت : راه اندازی کارناوال و کاروان های شادی بعد از پیروزی در خیابانها ممنوع است.
در پایان این نشست با استقرار صندوق های الکترونیک، نامزدهای انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی نحوه کار با صندوق های اخذ رای الکترونیکی
را آموزش دیدند.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌ جمهوری ایران در 29 اردیبهشت 1396 برگزار می شود.
6155/1535خبرنگار: مریم صوفی ** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.