اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از پلیس البرز، سردار بخشعلی کامرانی صالح روز چهارشنبه افزود: در پی دریافت یک فقره پرونده کلاهبرداری از دادسرای کرج مبنی بر اعلام شکایت از فردی که خود را وکیل و قاضی دادگستری معرفی کرده و با این عنوان از افرادی که دارای پرونده های قضائی و حقوقی بودند، کلاهبردای می کرده، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.
وی اضافه کرد : در بررسی اولیه ماموران مشخص شد که مالباخته از متهم که خود را به عنوان وکیل و قاضی بازنشسته و دارای نفوذ در دادگستری معرفی کرده و می خواهد تا حکم قصاص یک نفر مجرم محکوم به اعدام را لغو کند و برای انجام این کار مبلغ 10 میلیارد ریال وجه ( سه میلیارد ریال وجه نقد و مابقی در قالب دو فقره چک ) دریافت کند که باتوجه به اینکه بعد از گذشت حدوداً سه ماه ، نامبرده کاری برای وی انجام نداد از او به مراجع قضائی اعلام شکایت کرد .
کامرانی صالح افزود : با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله ماموران وارد عمل شده و طی اقدامات فنی و اطلاعاتی گسترده درنهایت مخفیگاه متهم را در کرج شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیرکردند.
وی خاطرنشان کرد که در بازرسی از منزل متهم تعداد زیادی اوراق خام وکالت و برگ خام دادخواست دادگستری ،تعدادی اوراق قضائی، گزارش های مردمی مربوط به افراد مختلف مبنی بر رفع مشکل آنها در ادارات ، دادسراها و دادگستری ها و تعداد زیادی برگ تایپی وکالت کشف شد .
وی افزود : متهم در ابتدا منکر هرگونه جرمی شد اما در مواجه با اسناد و مدارک موجود به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان در پوشش قاضی و وکیل دادگستری اعتراف کرد که با قرار وثیقه دو میلیارد ریالی روانه زندان شد .
2098/1535خبرنگار: مریم صوفی **انتشار دهنده:داریوش غفاری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.