اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، داود صفدری روز چهارشنبه در نشستی اظهار داشت: دولت در قالب طرح مسکن امید تعهدی در اختیار گرفت که شامل ساخت ۴۰۰ هزار مسکن با نام امید بود که نیمی از این تعداد به شهرهای جدید اختصاص یافته که از آن تعداد ۱۸ هزار واحد سهم شهر جدید هشتگرد بوده است.
وی افزود: سال گذشته ساخت پنج هزار و 122 واحد مسکونی امید در شهر جدید هشتگرد آغاز شد که امسال نیز باید پنج هزار و 89 واحد مسکونی در این بخش ساخته شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت: طبق برنامه ریزی می بایست طی سه سال تعداد 18 هزار واحد مسکونی امید در شهر جدید هشتگرد احداث و به متقاضیان واگذار کرد.
صفدری در بخش دیگری از سخنانش از احداث ۹ مرکز محله در شهر جدید هشتگرد خبر داد و افزود: مراکز محله با هدف تامین خدمات روبنایی در این شهر در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از بسته شدن پرونده مسکن مهر در این شهر خبرداد و گفت: اکنون یک هزار و ۸۶ واحد مسکن مهر در شهرجدید هشتگرد فاقد متقاضی است .
وی اظهار داشت: مقرر شده نیمی از این واحدهای مسکونی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد واگذار شود .
صفدری با اشاره به روند اجرایی متروی شهر جدید هشتگرد گفت: تکمیل این پروژه با ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است .
وی ادامه داد: اتمام این پروژه به سه هزار میلیارد ریال نقدینگی نیازمند است که باید ماهانه ۵۰۰ میلیارد ریال به آن تزریق شود.
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در خصوص پروژه های درمانی این شهر گفت: بیمارستان شهرجدید هشتگرد در زمینی به مساحت چهار هکتار در دست احداث قرار گرفته است.
صفدری افزود: در حوزه بهداشت و درمان ساخت سه مجتمع درمانی مناطق مختلف شهر جدید هشتگرد در دست اقدام است.
وی به طرح انتقال خط پساب فاضلاب تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد به پارک جنگلی و فضاهای سبز این شهر اشاره کرد و گفت: با همکاری آبفا در حال تکمیل تجهیزات انتقال پساب به فضای سبز و پارک جنگلی شهر هستیم.
صفدری افزود: برنامه احیای پارک جنگلی شهر در دستور کار قرار گرفته تا این پارک را از یک پارک حاشیه ای رها شده به یکی از پتانسیل های اصلی شهر جدید تبدیل نمائیم.
۹۹۳۳/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.