اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، دکتر سعید جوانشیر مدیر کل بیمه سلامت استان البرز روز چهارشنبه در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: در این تفاهم نامه مددجویانی که دارای بیماری خاص هستند از خدمات بیمه ای برخوردار می شوند.
این مسئول خاطر نشان کرد: هماهنگی اداره کل بیمه سلامت با کمیته امدادامام خمینی (ره) استان البرز تنگاتنگ است .
محمد محمدی فرد مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه هزینه صدور اولین دفترچه بیمه سلامت بر عهده کمیته امداد است ،اظهارداشت: 24 هزار نفر مدد جوی شهری مشمول این طرح می شوند که خدمات بیمه پایه برعهده بیمه سلامت و کمیته امداد امام خمینی (ره) است.
وی خاطرنشان کرد: بیمه سلامت به عنوان یک نهاد بیمه گذار ماموریت فنی گسترده به نفع محرومان
خواهد داشت.
به گفته وی، خدمات بیمه تکمیلی در چارچوب توافق نامه توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و بیمه سلامت به مددجویان ارائه می شود.
محمدی فر با اشاره به اینکه بیمه روستایی امور بیمه گری به بیمه سلامت ایران محول شده است، اظهارداشت: 12 هزار نفر از روستائیان و شهرهای زیر 20 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که اکنون در مجموع حدود 37 هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت خواهند رفت.
وی تاکید کرد: افرادی که در سال 97 در تبصره 14 تحت پوشش کمیته امدادامام خمینی (ره) قرار گرفته اند هفت هزار خانوار هستند که مستمری آنها توسط کمیته امداد استان البرز پرداخت می شود.
محمدی فر با اشاره به اینکه بر اساس تفاهم نامه مددجویان کمیته امداد البرز، در گام اول به بیمه سلامت معرفی و پرونده تشکیل می دهند، اظهارداشت: تشکیل پرونده برای بیماران خاص و صعب العلاج در برنامه کاری قرار دارد.
وی بیان داشت: در این خصوص اطلاع رسانی به تمام مدد جویان کمیته امداد صورت گرفته و به محض بار گذاری، اطلاعات بیمه سلامت به 10 کارگزاری بیمه سلامت مستقر در استان البرز وجود دارد که مدد جویان می توانند به این مراکز مراجعه کنند.
این مسئول تاکید کرد که ادامه خدمات رسانی به بیمه شدگان کمیته امداد تا پایان اردیبهشت ماه جاری همچنان با کارت کمیته امداد انجام می شود وتا پایان دوره انتقال دفترچه ها صادر شود خدمات قبلی را در قالب دفترچه می گیرند.
طی تفاهم نامه ای که بین کمیته امداد امام خمینی (ره) و بیمه سلامت در کشور صورت گرفته است حدود یک میلیون نفر مدد جوی کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.
با این روش بیمه سلامت به سمت تمرکز گرایی پیش می رود.
بیمه سلامت 40 میلیون نفردر کشور تحت پوشش دارد که شامل صندوق بیمه کارکنان و روستاییان و سایر اقشار مانند دانشجویان خانواده هستند که که با امضای این تفاهم نامه یک میلیون نفر از مدد جویان کمیته امداد به صندوق این بیمه پیوستند.
7410/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.