اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علیمراد یوسفی روز چهارشنبه به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، افزود: نامگذاری این روز و این مناسبت به عنوان روز جوان کار بسیار ارزنده ای است زیرا یکی از جوانان رشید صحنه عاشورا حضرت علی اکبر(ع) بود به طوریکه در تاریخ و در مقاتل نقش ویژه ی این فرزند امام معصوم گویای نقش نسل جوان در تمام عرصه هاست.
یازدهم شعبان سالروز ولادت شبیه‌ترین مردم به خاتم پیامبران(ص)، حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان است.
وی اظهار داشت: گام اول انقلاب اسلامی در طول 40 سال بیشتر توسط جوانان برداشته شد و نقش جوانان در ایجاد انقلاب، شور انقلابی و به نتیجه رساندن انقلاب برکسی پوشیده نیست.
وی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس نیز با مشاهده مختصر آماری از شهدا و ایثارگران دیده می شود که محوریت دفاع مقدس نیز با جوانان بوده است.
یوسفی افزود: در این دوران جوانانی بودند که در سنین 22 تا 23 سالگی فرماندهی عملیات های بزرگ را بر عهده داشتند و توانستند نقش بزرگی در دفاع مقدس ایفا کرده و جنگ را اداره کنند.
وی با بیان اینکه این مدیریت جنگ دارای سابقه از صدر اسلام است، تصریح کرد: در دوران پیامبر اکرم (ص)، امیرالمومنین (ع) از جوان ترین فرماندهان بود و در دوران امیرالمومنین (ع) نیز از فرماندهان و فرمانداران جوان استفاده می شد و نتیجه خیلی خوبی هم داشت.
وی گفت: تکرار این انقلاب به عنوان اسلام ناب با همین پشتوانه موفق بودن استفاده از جوانان شروع شد و در دفاع مقدس توانستیم با این جوانان به دنیا ثابت کنیم که نظام اسلامی و الهی با استفاده از ظرفیت جوانان می تواند کارهایی انجام دهد که در جاهای دیگر قابل انجام نیست.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز ادامه داد: در ادامه نظام انقلاب اسلامی هم مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را منتشر کردند که اگرچه به ظاهر خطاب به تمام ملت عزیز این کشور است اما قطعا 35 میلیون جوان این مملکت که 34 تا 35 بار هم معظم له از آنان اسم می برند، محور کار هستند و باید محور تمام فعالیت های جامعه اسلامی باشند.
وی افزود: جوانان نقش کلیدی در کشور دارند و به خصوص این 35 میلیونی که امروز در این کشور هستند و از شرایط و موقعیت خیلی خوبی برخوردار هستند می توانند در تحقق اهداف انقلاب به آن ها نقشی داده شود تا با درستی و موفقیت عمل کنند.
وی با بیان اینکه جوانان می توانند در رسیدن نظام انقلاب به اهداف اصلی موثر واقع شوند، تاکید کرد: این جوان گرایی در گام دوم که اکنون در دستور کار است به معنی پیرزدایی نیست.
یوسفی گفت: بعضی ها طوری وانمود کردند که نظر رهبری بر کنار گذاشتن افراد مسن تر است ولی ایشان با صراحت فرمودند «هدف از جوان گرایی، پیرزدایی نیست بلکه این جوانان باید در کنار افراد مسن تر و میان سال به بعد وارد عرصه شوند که هم از تجربیات این افراد کارکشته پخته در میدان ها استفاده کنند و هم خودشان با ابتکار و خلاقیت از ظرفیت جوانی استفاده کنند».
وی افزود: به طور قطع، تلفیق استعداد جوانی با تجربه این افراد میانسال به بعد می تواند شگفتی های عجیبی رقم بزند و در گام دوم انقلاب محکم تر، مقتدرتر و توانمندتر پیش برویم تا به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی برسیم.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس عمده امورات به دست جوانان بود و همین جوانان در عرصه های دیگر هم می توانند با نقشی که در دفاع مقدس پیاده کردند مثل رونق تولیدی که شعار امسال است و سایر کارهایی که باید در این کشور انجام شود، میدان دار باشند و با اعتمادی که به جوانان داریم یقین داریم با سپردن کار به این نسل خیلی زودتر، بهتر و با کیفیت تر به اهداف انقلاب اسلامی می رسیم.
6156/6993
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.