اخبار مرتبط

محرمعلی الهویی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا از مساجد به عنوان قطب فرهنگی در جامعه یاد کرد و اظهارداشت: یکی از طرح های مهم سوادآموزی آموزش عملی نماز با موضوع کلید بهشت است که با هدف تصحیح اذکار و اعمال نمازگزاران و ترویج فرهنگ نماز در خانواده در کلاس های دوره های مختلف سوادآموزی در حال اجرا ست.
وی با بیان اینکه سوادآموزی در فرهنگ ما منبعث از آموزه های دینی، سیره نبوی و علوی است ،خاطرنشان کرد: سعادت دنیوی و اخروی ما برای رسیدن به کمال جز از طریق بهره مندی از این منابع عظیم و غنی دینی میسر نخواهد شد که آن هم در گرو داشتن سواد است.
الهویی از خانه ، مسجد و مدرسه به عنوان کانون های اصلی ترویج و تبلیغ سوادآموزی نام برد و اضافه کرد: همسویی این سه محور مهم موجب تحقق فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در ریشه کنی بی سوادی با عزم عمومی آحاد جامعه می شود.
وی ادامه داد: طرح گفتمان با ائمه جماعات مساجد هم از لحاظ بهره مندی از خرد جمعی و هم از نظر توسعه همکاری ائمه جماعات در خطبه ها ، منابر ، مجالس و تجمیع نیروهای فعال در مسجد دارای اهمیت است.
الهویی بیان داشت : مشارکت بسیج و هیات امناء و نمازگزاران در مساجد در اجرای این طرح می تواند نقش موثری در تبلیغ ، ترویج فعالیت های سوادآموزی ، شناسایی، جذب و آموزش جامعه هدف داشته باشد.
وی تاکید کرد:شایسته است پرچم مبارزه با بی سوادی بر بام هر خانه و سردرب هر مسجد و مدرسه برافراشته شود و با نهایت تکریم و احترام به بی سوادان و کم سوادان خدمات داده شود.
حدود هفت هزار نفر در کلاس های سواد آموزی البرز تحصیل می کنند.
2819/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.