اخبار مرتبط

سید مجید موسوی روز سه شنبه در گفت وگوی تلفنی با ایرنا افزود: این گروه فردا در شهرستان باوی استان خوزستان استقرار می یابد.
وی اظهار داشت: روز یکشنبه هفته جاری تعدادی از مدیران استان البرز به همراه 100 تن بار شامل پتو، چادر، حبوبات، مواد بهداشتی و مواد غذایی توسط یک فروند هواپیمای 747 از فرودگاه پیام البرز راهی خوزستان شدند.
موسوی گفت: به محض حضور در شهرستان باوی، جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور فرماندار شهرستان تشکیل شد که و تیم های اعزامی به گروه های مختلف تقسیم بندی شدند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز ادامه داد: از مهمترین موارد تصمیم گیری شده برای اجرای فعالیت ها در این شهرستان احداث سیل بند برای جلوگیری از نفوذ آب به باوی بود.
وی افزود: شهر شیبان از توابع شهرستان باوی در مجاورت رودخانه کارون است که به علت شکستگی سیل بند، آب به طرف منازل سرازیر شده بود لیکن با پیگیری های انجام شده و همکاری مردم این سیل بند احداث و مستحکم شد.
موسوی اضافه کرد: همچنین با پیگیری های انجام شده 30 هزار عدد گونی در اختیار اهالی شیبان قراردادیم .
وی گفت: ایجاد سیل بند بزرگ در روستای شبیشیه از دیگر اقدامات بود که سیلاب این روستا مهار شد.
وی افزود: از دیگر اقدامات اعزام اکیپ های مختلفی از استان شامل شرکت گاز، اداره کل توسعه- تجهیز و نوسازی مدارس استان و بهداشت و درمان و شرکت شهرک های صنعتی به خوزستان بود که بین آن ها کار تقسیم شده است.
نماینده اعزامی استانداری البرز به خوزستان بیان داشت: همچنین هلال احمر البرز نسبت به احداث یک اردوگاه در شهرستان رامین اقدام کرده که تعداد قابل توجهی چادر در آنجا برای مردمی که به دلیل تهدید سیل منازلشان را تخلیه کردند، برپا کرده اند.
وی ایجاد تعدادی موکب در خوزستان برای پذیرایی از مردم سیل زده را از دیگر اقدامات استان دانست و گفت: موکب هایی که اکنون حضور دارند روزانه حدود 3500 پرس غذای گرم طبخ می کنند ولی با حضور موکب های بیشتری از استان در روزهای آینده طبخ غذا به روزانه 15 هزار پرس افزایش خواهد یافت.
موسوی همچنین به اقدامات جهاد کشاورزی البرز نیز اشاره کرد و افزود: جهاد کشاورزی نیز در استان تامین حبوبات، تامین 2 کامیون تخم مرغ، تامین گونی به میزان یک کمپرسی را بر عهده گرفته که هم اکنون در راه خوزستان هستند.
وی اظهار داشت: همچنین مقدار قابل توجهی کنسرو، کمپوت، وسایل بهداشتی و مواد غذایی هم توسط جهاد کشاورزی تامین شده که در اختیار هلال احمر قرار گرفته است.
وی گفت: مبالغ نقدی را هم تعاونی های باغداران مرغداران و دامداران استان نیز تامین کرده که در حساب جهاد موجود است تا در صورت نیاز در خوزستان هزینه شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز افزود: یکی از کارهای مهم توسط البرز، تامین 140 سرویس سنگ بوده که از فاصله 80- 70 کیلومتری شهرستان باوی برای بستن سیلاب حمل می شود که از این محل هزینه ها تامین می شود.
وی با بیان اینکه پس از بررسی های به عمل آورده درمنطقه، متوجه شدیم در این منطقه حرف اول را ماشین آلات سنگین می زند، گفت: اکیپ ماشین آلات سنگین اعزامی توسط راه و شهرسازی استان و شهرداری کرج هماهنگی شده است.
موسوی افزود: هم اکنون ماشین آلات در خوزستان به سختی پیدا می شود زیرا در نقاط مختلف در حال کار هستند.
6156/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.