اخبار مرتبط

نصراله صالحی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بهره گیری از فناوری های نوین فناوری اطلاعات یادگیری ، محتوای الکترونیکی و زمینه سای استفاده هرچه بیشتر از فناوری در مدارس با تربیت معلمان آشنا با فنوری را از جمله ضرورت های مورد نیاز در عرصه تعلیم و تربیت برشمرد.
وی استفاده از فناوری روز دنیا ، گسترش آموزه های الکترونیک و تولید محتوای آموزشی مورد نیاز با توجه به سند تحول بنیادین و سند برنامه درسی ملی و سند توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزشی را از دیگر اولویت های یادگیری الکترونیکی در بین دانشجو معلمان عنوان کرد.
صالحی بیان داشت: این جشنواره با هدف تشویق و ترویج تولید محتوای الکترونیکی فاخر، ارتقای کارآفرینی فناورانه در این حوزه، تعمیق فرهنگ استفاده از فناوری اطلاعات ، ارتباطات در فرآیند یاد دهی و یادگیری توسعه تولید محتوای دیجیتالی و شناسایی استعدادهای برتر و توسعه فضای کار تیمی در دستور کار قرار گرفت.
وی تصریح کرد: آشنایی جامعه با محتوای الکترونیکی فاخر و ظرفیت های آن ، هدایت و حمایت از ایده ها در ایجاد تسهیلات لازم برای ارائه فعالیت و شناسایی و جذب کارآفرینان ، ایجاد پایگاه های تجمعیعی از ایده های مرتبط با جشنواره و امکان ارتباط بین افراد خلاق ، ایده پرداز و تولید کننده با نهادهای حاکمیتی و غیر دولتی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی محورهای این جشنواره را محتوای الکترونیکی، فیلم آموزشی کوتاه تجارب تدریس ، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، بازی ها و سرگرمی های آموزشی، اپلیکشین مبتنی بر موبایل، افزونه های آموزشی متناسب با شبکه های مجازی و اینفوگرافیک ذکرکرد.
وی اضافه کرد: دانشجو معلمان تا 28 فروردین ماه جاری فرصت دارند آثارشان را برای شرکت در این جشنواره ارائه دهند.
2819/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.