اخبار مرتبط

داود نجفیان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: طرح مدیریت سیلاب در رودخانه کردان شهرستان ساوجبلاغ و هدایت آن به سوی شن چاله های این منطقه با موفقیت انجام شد.
وی ادامه داد:همزمان با بارش های سیل آسا که در استان البرز رخ داد حدود سه و نیم میلیون متر مکعب آب در شن چاله های استان هدایت و ذخیر سازی شد.
این مسئول با اشاره به اینکه میزان دبی آب رودخانه های کرج و کردان بی سابقه بوده است، خاطر نشان کرد: ذخیره سازی این میزان بارش ها با همکاری سازمان صنعت ،معدن و تجارت و معدن داران استان به خوبی صورت گرفت.
نجفیان اظهارداشت: در صورتی که این اقدام صورت نمی گرفت آب رودخانه کردان به سمت شهر های اطراف سرازیر می شد که بسیار خطرناک بود، اما با بکارگیری ماشین آلات، تجهیزات و نیروی انسانی مجرای اصلی رودخانه مسدود شده و هدایت آب ها به سمت شن چاله ها انجام شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شایعاتی در خصوص س های کرج و طالقان مبنی براینکه سد ها سرریز یا بیش از حد خالی شده را رد کرد و گفت: میزان ذخیره سد ها و بررسی آن بسیار فنی است و مطالعاتی که به صورت مستمر در خصوص میزان ذخیره بارش ها صورت می گیرد میزان آب سد ها را تعیین می کند.
طی سه گذشته حدود 54.7 میلی متر بارندگی در البرز ثبت شد.
7410/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.