اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، امروز 27 رجب ، روزی است که بزرگترین انقلاب تاریخ بشریت به وقوع پیوست و بزرگ ترین نعمت ‏خداوند بر انسان ارزانی شد.
امروز بعثت پیامبر خوبی ها است، روزی که دیوارهای خرافه و جهل فروریخته شد، تمدن اسلامی به بار نشست و انسان طعم خوش عدالت را چشید.
خداوند پیامبر خوبی ها را به سوی بندگانش روانه کرد تا با شکستن بت های پوشالی، درهای رحمت را به روی آنها گشوده و وحدت و عدالت را در بین مردمانش جاری کند.
بعثت حضرت محمد(ص) سرآغاز حرکت آگاهانه در مسیر الهی است، چرا که خداوند همواره بهترین ها را برای بندگان خود خواسته می خواهد.
امروز روز مرگ بدی ها است، روزی است شرارت ها از بین می رود و نور الهی به واسطه وجود مبارک نبی اکرم اسلام(ص) بر تمام هستی تابیده می شود.
پیامبر آمد تا پیام خداوند را به بشر خفته در خواب، که جهل و نادانی سراسر وجودشان را فراگرفته بود برساند، یکتاپرستی، توحید، عدالت، مبارزه با شرکت و وحدت را به مردمانی یاد داد که سال ها بود در برابر بت هایی پرستش می کردند که حتی توان دفاع از خود را نداشتند.
حضرت محمد مصطفی در روز 27 رجب سال 40 عام الفیل، همزمان با سال 13 پیش از هجرت پیامبر اسلام، در غار حرا، از سوی خداوند بزرگ به پیامبری نائل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند.
در سالروز بعثت پیامبر خوبی ها و نور، مردم ایران اسلامی در جای جای این کشور پهناور دست های خود را به شکرانه این روز بزرگ به سوی آسمان دراز کرده و برای تحقق دین پیامبر اکرم(ص) و استقرار عدالت در دنیا دعا می کنند.
مردم استان البرز نیز همپای دیگر نقاط کشور، در این روز بزرگ با آذین بندی خیابان ها به شکرانه این روز شادمان و مسرور هستند .
امامزداگان و مساجد البرز مملو از عاشقانی است که در عشق پیامبرشان شادی می کنند و به یکدیگر شادباش می گویند و آرزو می کنند تا روزی این جشن بزرگ نه تنها در ایران و کشورهای مسلمان بلکه در سراسر دنیا برگزار و مردم گیتی به عظمت این روز پی ببرند.
کسبه و بازاریان البرز نیز با نصب پرچم و آذین بندی مغازه ها و برپایی مجالس جشن و سرور، برپایی ایستگاه صلواتی و پخش نقل ، شیرینی و شربت خود را در جشن مبعث پیامبر بزرگ اسلام سهیم کردند.
همزمان با مردم کرج، مردمان دیگر شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد ،اشتهارد، طالقان و فردیس در این روز خجسته به برپایی برنامه های شاد و فرهنگی پرداختند.
البرزی ها برای تعجیل در ظهور سلاله پاک رسول الله (ص) حضرت مهدی موعود (عج ) دست به دعا برداشتند.
7414/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.