اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عشایر البرز هر ساله از اواخر سال و در ایام تعطیلات نوروزی سفر خود به سوی مناطق ییلاقی را آغاز می کنند و در این ایام در مناطق میان بند گذران می کنند.
مناطق میان بند محل گذر عشایر البرز از کوهستان ها و ارتفاعات البرز جنوبی می گذرد که این مناطق در صورت بروز بارش های شدید آمادگی لازم برای بروز سیل را دارند.
سید مجید موسوی روز یکشنبه در نشست ستاد بحران بخش کشاورزی استان البرز که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، بر مواظبت از عشایر تاکید جدی داشت و افزود: بایستی اطلاع رسانی لازم از سوی مسئولان مربوطه به این قشر انجام شود.
وی همچنین با اشاره به هشدارها و پیش بینی های سازمان هواشناسی مبنی بر بروز بارش های شدید در استان و احتمال زیاد بر جاری شدن سیل، اظهار داشت: باغداران کشاورزن موظف هستند در صورت خسارت احتمالی در استان در کوتاهترین زمان ممکن مراتب را به معاونت برنامه ریزی سازمان و فرمانداری ها اعلام کنند.
موسوی همچنین به مسئولان بخش معاونت تولیدات گیاهی و مدیران شهرستان تاکید کرد که به باغداران تمهیدات لازم را برای جلوگیری از سرمازدگی ارایه دهند.
وی با اشاره به پیش بینی هواشناسی در خصوص ادامه بارش ها و کاهش دما در اردیبهشت ماه، گفت: یکی دیگر از فعالیت ها در این ایام فعال بودن گشت های امور اراضی برای عدم تخریب اراضی کشاورزی و اطلاع رسانی به کشاورزان می باشد.
وی افزود: در جاهایی که احتمال خسارت سیل به مزارع و موتورهای پمپ آب و... وجود دارد پیگیری و به فرمانداری ها اعلام شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی همچنین یکی دیگراز اقدامات در این ایام را گشت های پایش بیماری ها و آفات دانست و اظهار داشت: زنگ گندم و سن علات جدی گرفته شود و پیشنهادات کارشناسی را به کشاورزان داشته باشید.
وی با اشاره به ادامه روند بارش ها و کاهش دما، یادآور شد که با اداره کل دامپزشکی درباره سرایت بیماری به خصوص آنفلوانزای فوق حاد از طریق پرندگان مهاجر هماهنگی لازم انجام شود.
موسوی درباره تامین سوخت گلخانه ها، مرغداری ها و ماشین آلات بخش کشاورزی با هماهنگی شرکت پخش فراورده های نفتی تاکید کرد.
وی گفت: همچنین به اندازه کافی سیب و پرتقال در سردخانه وجود دارد و روز گذشته نیز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان عنوان شد که تا پایان تعطیلات توزیع سیب و پرتقال در اماکن پیش بینی شده تامین شده است.
رئیس جهاد کشاورزی استان البرز همچنین با اشاره به تامین چهار هزار تن شکر برای استان، افزود: مشکلی به نام شکر در استان و همچنین بحث تامین نهاده ها همچون کود شیمیایی نداریم.
نشست ستاد بحران کشاورزی استان البرز با حضور مدیران شهرستانی این بخش و معاونت های مختلف سازمان برگزار شد.
6156/6993
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.