اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در در بازدید از نوروزگاه کاخ مروارید کرج افزود: براساس آموزه های دینی و احادیث ما موظف به ایجاد بسترهای نشاط اجتماعی هستیم.
وی ادامه داد: نوروزگاه ها در البرز فرصت مغتنمی محسوب می شود چراکه در این نوروزگاه لایه های مختلف اجتماعی با فیزیک و گویش های مختلف حضور دارند.
وی با بیان اینکه پنج نوروزگاه در البرز فعال شده است ، ادامه داد: این نوروزگاه ها جمعیت بزرگی را به سوی خود جلب و جذب کرده اند.
استاندار البرز اضافه کرد: صنایع دستی و غذاهای محلی اقوام مختلف نیز در این نوروزگاه ها در معرض دید عموم مردم قرار گرفته که با استقبال مردم مواجه شده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار خانوار عشایری در البرز مستقر هستند، گفت: در این نوروزگاه سیاه چادرهای عشایر به عنوان قشر مولد در حوزه تولیدات دامی به همت ستاد تسهیلات سفر و سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری البرز برپا شده است.
وی عنوان کرد: در نوروزگاه های البرز هویت تاریخی کشور و مردم سرفراز ایران اسلامی به نمایش درآمده است.
استاندار البرز در بخش دیگری از سخنانش به شعار سال مبنی بر رونق تولید اشاره کرد و گفت: اولین نشست در سال 98 با عنوان کارگروه رونق تولید بر اساس راهبردهای مقام معظم رهبری با حضور جمعی از مدیران برای سیاستگذاری در این زمینه برگزار شد.
وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته رونق تولید را در چهار حوزه گردشگری، کشاورزی، صنعت و خدمات در دستور کار قرار داده ایم و مدیران موظف به ارائه برنامه های عملیاتی هستند.
شهبازی با اشاره به اینکه کاخ مروارید به لحاظ نوع معماری جزو چهار بنای خاص تاریخی جهان است، ادامه داد: حوزه گردشگری فرصت های بسیاری دارد که مجموعه مروارید یکی از این ظرفیت ها محسوب می شود.
وی گفت: در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی، عمران و آبادانی و تولید کمیته هایی تشکیل و دبیران آنها تا پایان فروردین مشخص می شود.
استاندار البرز افزود: در حوزه های خدماتی و تولیدی برنامه محور برای رونق تولید حرکت خواهیم کرد.
8029/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.