اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز سه شنبه در بازدید ازسد امیرکبیر و محور کرج - چالوس با بیان اینکه با رهاسازی صورت گرفته از آب پشت سد،90 میلیون متر مکعب ظرفیت خالی وجود دارد، افزود: با اجرای چنین اقداماتی می توان سیلاب های احتمالی استان البرز رامهار کرد.
وی ادامه داد: مسئولان مربوطه هر ساله با مطالعات انجام شده در اواسط دی ماه نسبت به رهاسازی آب سد اقدام کرده و به طور معمول تا اواسط خرداد ماه ظرفیت سد را خالی نگه می دارند تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری به عمل آید.
استاندار البرز ضمن ابراز همدردی با مردم استان های سیل زده و تسلیت به خانواده جانباختگان این حوادث، افزود: از ابتدای سال جاری به دلیل حوادث به وجود آمده اخطاریه و اطلاعیه های متعددی از سوی ستاد مدیریت بحران کشور برای آمادگی استانها در برابر بروز حوادث احتمالی صادر شده که باید از سوی هموطنان و شهروندان استان بیش از پیش مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.
شهبازی با تاکید بر اینکه ورودی آب سد کرج 16 متر مکعب است؛خاطر نشان کرد: خروجی سد اکنون 32 متر مکعب است و تا محدوده بیلقان 90 میلیون متر مکعب ظرفیت دارد بنابراین هیچ خطری خطری روستاهای پایین دست استان را تهدید نمی کند.
***محور کرج-چالوس مسدود است
سخنان استاندار البرز به محدودیت های ترافیکی جاده کرج- چالوس اشاره کرد و گفت: به منظور برقراری امنیت بیشتر مسافران و احتمال ریزش کوه محدودیت های ترددی در این محور با همکاری پلیس راه و راهداری استان برقرار شده است.
شهبازی همچنین در ادامه سخنان خود از اعلام آمادگی استان البرز به منظور ارسال مایحتاج برای ساکنان استان های سیل زده خبر داد و افزود: جلسات مختلفی در این خصوص برگزار شده که خوشبختانه با مشارکت مردم فهیم استان و هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه های دولتی اقلام مورد نیاز ، مهیا و آماده ارسال به مناطق سیل زده می باشد.
وی با اشاره به اینکه هیچ گونه نگرانی در خصوص جاری شدن سیلاب در البرز وجود ندارد خاطر نشان کرد: برابر اعلام آماده باش صورت گرفته در سطح استان شب گذشته اعضای ستاد بحران استان در دفاتر و محل کار خود حضور داشتند تا در صورت بروز حوادث احتمالی بتوانند اقدامات مورد نیاز را در همان لحظات اولیه انجام دهند.
استاندارالبرزهمچنین از ایستگاه های خدمات رسان به مسافران نوروزی و پایگاه های راهداری، هلال احمر و مرکز اورژانس 115 بازدید کرد و تلاش های شبانه روزی این عزیزان قدردانی کرد.
بارش برف و باران از سه روز پیش درالبرزآغاز شده و همچنان ادامه دارد.
8029/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.