مراد مالمیر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت : با توجه به شرایط جغرافیایی البرز و قرارگرفتن بر سر راه استان های شمالی ، غربی و مرکزی کشور و برخورداری از جاذبه‎های بکر گردشگری، این استان همواره پذیرای مسافران زیادی در همه فصول از جمله در ایام نوروز و تابستان است.
وی اظهار داشت: هر ساله در آستانه تعطیلات نوروز و تابستان ستاد اسکان فرهنگیان در استان های مختلف کشور از جمله البرز تشکیل می شود تا زمینه خدمات رسانی به فرهنگیان فرهیخته در 2 پیک مسافرتی فراهم شود.
مالمیر با اشاره به اینکه البرز هر ساله پذیرای فرهنگیان زیادی از استان های مختلف کشور در مراکز اقامتی پیش بینی شده بوده ، یادآور شد: به منظور تکریم فرهنگیان فرهیخته و خانواده هایشان در ایام مسافرت نوروز 98 ، ستاد اسکان نوروزی از دی ماه 97 در این استان تشکیل شد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش البرز در ادامه به جایگاه رفیع معلمان در جامعه پرداخت و یاد آورشد: در قالب این طرح تکریمی همه مدارس و مراکز اقامتی ویژه نوروز 98 فرهنگیان بهسازی، مرمت ، پاکسازی و بهداشتی شد.
مالمیر خاطرنشان شد: به منظور نظارت مستمر بر روند فعالیت های در نظر گرفته شده در قالب ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان در البرز، طرح بازدید میدانی از مراکز اقامتی پیش بینی شده در نواحی و مناطق هشت گانه آموزش و پرورش این استان در دستور کاری قرار گرفت.
وی اضافه کرد: به منظور کیفیت بخشی و آماده سازی به موقع مراکز اسکان فرهنگیان طبق جدول ترسیم شده استانی ، نشست هفتگی و اضطرای اعضای ستاد اسکان فرهنگیان البرز به صورت مستمر در این معاونت تشکیل شد تا طبق برنامه کلاس ها و مراکز اقامتی پس از نظافت کامل از نظر بهداشتی و آماده سازی مجهز به فرش، موکت، یخچال، وسایل گرمایشی و تلویزیون شوند تا برای استراحت در اختیار فرهنگیان در نورو 98 قرارگیرد.
مالمیر بیان داشت: در ایام تعطیلات نوروز ناظرین این طرح به صورت محسوس و نامحسوس در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان در البرز حضور دارند تا به فرهنگیان فرهیخته در این استان ،خدمات مناسب و شایسته ارائه و نقاط قوت و ضعف این طرح تکریمی نیز مورد بررسی قرار گیرد.
وی یاد آور شد: فرهنگیان فرهیخته سراسر کشور می توانند با مراجعه به این مراکز نسبت به اقامت در محل های مورد نظر خود در ایام نوروز اقدام کنند.
مالمیر با اشاره به اینکه پذیرش مهمانان نوروزی از 28 اسفند 97 آغاز و تا 12 فروردین 98 ادامه دارد ، خاطرنشان کرد: از لحاظ خدمات رفاهی شرایط مناسب برای اسکان فرهنگیان فرهیخته در البرز در شرایط کاملی از نظر امکانات بهداشتی و اقامتی همراه با تامین لوازم و محصولات بهداشتی در این استان فراهم شده است.
وی تاکید کرد: فرهنگیان و مسافران می توانند برای دریافت اطلاعات و رزرو اینترنتی مراکز رفاهی ، سوئیت و مدارس زیر پوشش طرح اسکان نوروزی به نشانی eskan.medu.ir مراجعه کنند.
نوروز و تابستان 97 حدود 20 هزار تن از فرهنگیان کشور از امکانات رفاهی و اقامتی آموزش و پرورش البرز استفاده کردند.
استان البرز 50 هزار معلم شاغل و بازنشسته دارد.
2819/ 6155
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.