اخبار مرتبط

سالار قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: هر ساله در آستانه سال نو جشنواره هفت سین در مدارس کشور برگزار می شود تا دانش آموزان با فرهنگ ایرانی- اسلامی آشنایی بیشتری پیدا کنند و به همین دلیل این جشنواره در مدارس ایران کوچک نیز آغازشده است.
وی بیان داشت : نوروز یکی از آئین های مردم ایران است که قدمتی کهن دارد و هر سال بهار برای ما پیام هایی چون نو شدن ، تغییر و تحول ، رویشی دوباره ، خانه تکانی خانه و دل ، مهربان بودن و عشق ورزیدن ، دستگیری از نیازمندان ، متواضع بودن ، انصاف و عدالت داشتن ، احترام به بزرگترها و تازه شدن دید و بازدید ها را به همراه دارد.
قاسمی یادآورشد: جشنواره هفت سین امسال در مدارس البرز با مشارکت 463 هزار دانش آموز برگزار می شود ودراین جشنواره دانش آموزان خلاقیت های هنری خود را به نمایش می گذارند.
وی گفت: در این جشنواره معلمان پیام های آموزشی ویژه آداب و رسوم نوروز از دیدگاه علوم اسلامی و اجتماعی را در قالب فعالیت های گروهی و فردی به دانش آموزان انتقال می دهند تا آنان با فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی بیشتر آشنا شوند.
قاسمی ، تهیه روزنامه دیواری با موضوع نوروز باستانی ، داستان کوتاه ، شعر ، مقاله ، عکس و خاطره نویسی را از دیگر بخش های جشنواره هفت سین در مدارس استان البرز ذکر کرد.
اجرای این جشنواره تا یک هفته در مدارس البرز ادامه دارد.
استان البرز 460 هزار دانش آموز و 25 هزار معلم دارد.
2819/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.