اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، شاهین فرهنگ روز یکشنبه در کارگاه آموزشی عفاف ، گوهر زیبایی که در تالار شهیدان نژادفلاح برگزار شد، اظهارداشت: حجاب یک فریضه عبادی ،عرفانی و حماسی است به گونه ای که زن محجبه همواره در حال فرمانبرداری از خداوند می باشد.
وی از حجاب و عفاف به عنوان مهم ترین شاخصه صیانت از امنیت عمومی یاد کرد و یاد آورشد: می توان با فرهنگ سازی و نهادینه ساختن آن، نظام خانواده را تحکیم بخشید و این گونه از جامعه در برابر ولنگاری فرهنگی پاسداری کرد.
وی بیان داشت:حجاب در اسلام از جمله ارزش های مهم و به معنای پوششی مناسب برای جلوگیری از فساد و حفظ کرامت است که باید ازهمه توانایی‌ها و امکانات موجود برای ترویج و نهادینه ‌سازی فرهنگ عفاف و حجاب استفاده کرد تا راهگشای بسیاری از مسایل و مشکلات دنیای کنونی شد.
وی تصریح کرد:حجاب به معنای پوشیدن کاربرد دارد زیرا منع و بازداری را در ظاهر انسان ها ایجاد می کند و عفاف به معنی خویشتنداری، قناعت و پاکدامنی است که درون آدمیان را صیقل می دهد.
وی اضافه کرد: حجاب وعفاف جنبه های مشترک فراوانی دارند و در بسیاری از مواقع با یکدیگر همراه هستند و هر 2 انسان را از گناه و تباهی باز می دارند و زمینه های لازم را برای رشد و تعالی فراهم می آورند.
فرهنگ ادامه داد: در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از بنیادی ترین ارزش‌های مردم، مساله حجاب و عفاف است، زیرا قیام انقلابی مردم در راستای تکریم ارزش های انسانی و زن مسلمان انجام شد تا ظرفیت های انسانی زن مسلمان آزاد شود.
وی با بیان اینکه حجاب و عفاف یکی از سنگرهای محکم برای زن در مقابل نگاه های زهرآلود و بیماراست، افزود: حجاب و عفاف ضامن سلامتی جامعه و زمینه ای برای تربیت فرزندان انقلابی در تراز فرهنگ ایرانی و اسلامی است.
وی گفت : پوشش اسلامی برای زنان از ضرورت های دین مقدس اسلام است چون یک زن مسلمان هرگز فرمان خداوند متعال را در مورد حفظ عفاف و حجاب خود فراموش نمی کند و در طول زندگی، حجاب خود را مانند گوهری گران بها پاسداری می کند.
در این کارگاه آموزشی حدود یک هزار نفر از دانش آموزان دختر، معلمان و زنان شاغل در دستگاه های اجرایی استان البرز حضور داشتند.
2819/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.