به گزارش ایرنا، دستان پرمهری که این روزها به دنبال زدودن گرد وغبار غم و تهی دستی از چهره ها هستند تا زمینه استشمام بوی نسیم خوش بهاری و عید را برای همه فراهم کنند.
دراین روزها تلاش می شود تا با سرمایه نیکوکاری، دلی به دست آید و شادی با احسان میهمان خانه های نیازمندان شود،خرید انواع شیرینی روزهای پایان سال را شیرین تر می کند اما هستند کسانی که توانایی خرید مایحتاج شب عید را ندارند که جشن نیکوکاری این فرصت را به وجود می آورد تا نوروز برای همگان با حلاوت همراه شود.
امروز امید و انتظار خانواده های نیازمند به کسانی است که آن‌ها را فراموش نمی‌کنند.
بهار می آید تا با حضور بخشنده خود دل نیازمندان را با باران عاطفه بدست آوریم و همانگونه که رسول اکرم (ص) فرمودند: بخشندگی یکی از درختان بهشت است که شاخه‌های آن در دنیا آویخته است هر که بخشنده باشد به یکی از شاخه‌های آن آویزان شده و آن شاخه او را به طرف بهشت می‌کشاند.
همه ساله از 15 اسفندماه جشن نیکوکاری آغاز می شود تا پس از جمع آوری کمک های مردمی این کمک ها از طریق نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) به دست نیازمندان برسد.
گوشه و کنار شهر صندوق های مهربانی شکل می گیرد و مدارس، مساجد ،پایگاه های مساجد فعال می شوند تا نشان دهند که بخشش فقط رسم بزرگترها نبوده و نیست و اندوخته های اندک نیز می تواند دل های شکسته را مرحمی باشد.
این روزها کریم بودن تمرین می شود تا با عطر بخشش و کمک در فرداهای دیگر نیازمندی غمگین و درانتظار کمک دیده نشود وهمه مردم ایران زمین شادامان سال نو را به جشن بنشینند.
مردم استان البرز نیز همزمان با سراسر کشور علاوه برتکاپوی سورو سات نوروز باستانی، بذر تقسیم شادی و امید را می افشانند تا غم دراین روزهای شاد نتواند لکه های سیاه خود را برچهره شهر بیفشاند.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز گفت: 70 پایگاه ثابت و سیار دراین استان آماده ارائه خدمات به نیکوکاران در جشن نیکوکاری شده است.جشن نیکوکاری از 15 اسفندماه جاری آغاز و به مدت سه روز ادامه دارد.
رضا لشینی افزود: ازمجموع این تعداد پایگاه ، 50 پایگاه بصورت سیار و 20 پایگاه بصورت ثابت به مردم خدمات ارائه می دهند.
وی ادامه داد: همچنین در روز 15 اسفند ماه جاری یک هزار و 500 مدرسه برای جمع آوری دانش آموزان نیکوکار همراهی لازم را درجشن نیکوکاری خواهند داشت.
وی افزود: فعالیت 200 مسجد و پایگاه بسیج همراه با 40 مرکز نیکوکاری از دیگر خدمات پیش بینی شده برای دریافت کمک های مردمی در جشن نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز است.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز گفت: علاوه براین پایگاه ها 15 پایگاه جمع آوری کمک های مردمی نیز در روز جمعه 17اسفندماه جاری در مصلی های نماز جمعه استان البرز به مردم خدمات ارایه خواهند داشت.
در جشن نیکوکاری سال گذشته 620میلیارد ریال کمک ازسوی مردم استان البرز برای تامین نیازهای محرومان جمع آوری شد.
8029/ 6155
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.