اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، احمد فاضلیان شامگاه یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز وکیل در کرج خطاب به وکلا با بیان اینکه باید با قوه قضاییه هر چه بیشتر رابطه برقرار کنید افزود: ما از یک خانواده هستیم و نباید اجازه دهیم که بین ما اختلافی بیافتد.
وی گفت: حیات و روح کانون وکلای دادگستری در ادامه همکاری مستمر با قوه قضاییه است و مسوولان این کانون باید ارتباط نزدیکتری با قوه قضاییه برقرار کنند.
وی افزود: هدف ما در دستگاه قضا و کانون وکلا تامین عدالت است و تنها جایگاه های ما متفاوت است؛ جدایی از قوه قضاییه به نفع هیچ کسی نیست.
** از مردم عذرخواهی می کنیم
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مهم ترین آفت یک تشکیلات خود بزرگ بینی است اظهار داشت: با وجود تمامی اقداماتی که در دستگاه قضا به صورت شبانه روزی برای خدمت به مردم می شود، اما من از مردم استان عذرخواهی می کنم؛ خیلی به شما بدهکاریم.
فاضلیان گفت: تمامی آن چیزی که در شان مردم این استان است را نتوانسته ایم انجام دهیم و تا رسیدن به حد مطلوب فاصله زیادی داریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: وکلای ما اگر در خصوص حذف آزمون کارآموزی نظری دارند، باید استدلال های مخالفان را نیز بشنوند، طرح مطالب یک طرفه درست نیست.
رئیس کل دادگستری البرز اظهار داشت: قانونی وضع می شود و قوه قضاییه نیز آن را اجرا می کند، بعد به قوه هجوم می آورند که چرا اجرا می کنید؟ قانونی وضع و قوه قضاییه باید آن را اجرا کند، چرا از دستگاه قضا ایراد می گیرید؟
**مخالف آئین نامه صدور پروانه وکالت بدون آزمون هستیم
رئیس کانون وکلای دادگستری البرز گفت: مخالف آئین نامه صدور پروانه وکالت بدون آزمون برای اعضاء هیات علمی هستیم و این آئین نامه نیازمند اصلاح است.
حسین حجتی نیز در همایش گرامیداشت روز وکیل افزود: این آئین نامه بر خلاف قانون اساسی است و نیاز دارد که در مجرای قانون بررسی و تصویب شود.
وی اضافه کرد: اینکه بدون آزمون افرادی جذب شوند، نه تنها سبب اشتغال زایی نمی شود بلکه مخالف اشتغال زایی برای وکلای جوان است.
حجتی با بیان اینکه از مجرای قانونی به تصویب نرسیده اظهار داشت: مخالف این آئین نامه بوده و درخواست توقف آن را داریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استقلال کانون ملاک است گفت: استقلال جزء ذات و جوهره وکالت است، استقلال کانون وکلای دادگستری دژ محکمی است که مانع تجاوز به حقوق مردم می شود.
حجتی با بیان اینکه حرفه‌ای گری نیز یکی از اصولی است که در کانون وکلا در دست اجرا داریم، گفت: پس از حفظ استقلال، باید به حرفه ای گری رسیده و منشور اخلاق وکالت را نیز تدوین کنیم.
7414/6993
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.