اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، این رقابت های ورزشی از صبح شنبه با حضور 130 ورزشکار از 14 کشور جهان در مجموعه ورزشی ایثار شهرستان ساوجبلاغ استان البرز آغاز شد و لحظاتی پیش با اعلام نتایج در بخش بانوان پایان یافت.
در این رقابت های تیم های جمهوری آذربایجان و گرجستان به ترتیب در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند.
سید فرهاد حسینی بنیانگذار ورزش «توکی ما» به خبرنگار ایرنا گفت: دومین دوره این رقابت ها در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در بخش زنان انجام شد که در پایان این دوره از مسابقات تیم ایران به مقام قهرمانی دست یافت.
سید فرهاد حسینی گفت: توکی ما یک رشته ی ورزشی جامع ایرانی است که تمام تکنیک های آن منحصر به فرد و با روش جدید ایجاد شده است.
وی افزود: این رشته ورزشی دارای هشت سبک زیرمجموعه بوده که هر کدام دارای فلسفه خاص و تکنیک ها و تاکتیک های منحصر به فرد هستند.
حسینی بیان داشت: ورزش «توکی ما» از سبک رزم پهلوانی زوران به عنوان یکی از ورزش های کهن ایرانی گرفته شده است.
وی بیان داشت: « توکی ما» با فرهنگ ایرانی اسلامی عجین شده و یکی از اهداف پنجگانه آن معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی به دنیا است .
حسینی اظهار داشت: همانگونه که کشور ژاپن کاراته ، کشور چین کنگ فو و کشور کره تکواندو را به دنیا صادر کرده اند، ایران نیز با اقتدار ورزش« تو کی ما» را به دنیا صادر کرده که استقبال پرشوری نیز از این ورزش ایرانی نیز به عمل آمده است.
بنیانگذار ورزش تو کی ما گفت: ورزش توکی‌ما هنری رزمی، پهلوانی و ایرانی است که مخفف جمله تو «هر که هستی بیا ما شویم» است و این رشته ورزشی پیام دوستی برای همه مردم مسلمان جهان دارد.
وی گفت: در طول یک دهه ای که از عمر این ورزش می گذرد ما تونسته ایم چهار دوره مسابقات بین المللی در کشورهای مختلف دنیا برگزار کنیم و این دومین دوره جام جهانی است که به میزبانی کشور مان برگزار می شود.
دراین بخش بانوان این رقابت ها 85 ورزشکار از ایران و 45 ورزشکار خارجی از کشورهای مختلف جهان از جمله گرجستان ، ترکیه ، قرقیزستان ، تاجیکستان ، جمهوری آذربایجان و ... شرکت داشتند.
بخش مردان رشته «توکی ما» با شرکت ورزشکاران ایرانی و خارجی فردا یکشنبه در مجموعه ورزشی ایثار شهرستان ساوجبلاغ برگزار می شود.
9933/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.