اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، «لووی الخطیب» روز پنجشنبه در بازدید از شرکت صنایع نیروگاهی ایران (مپنا) در فردیس کرج افزود: دیدن این همه فناوری و پیشرفت در صنعت برق ایران برای من غیر قابل تصور بود.
وی بیان داشت: به دنبال سفر وزیر نیرو ایران به عراق و امضای تفاهم نامه فی مابین برای بررسی توانمندی ها و ظرفیت ها به ایران سفر کردم که با فناوری ها شگفتی ساز مواجه شدم.
الخطیب گفت: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت های موجود گروه صنعتی مپنا در توسعه روابط و زیرساخت های انرژی در عراق بهره ببریم .
وی تاکید کرد که در بازدید از مجموعه صنایع نیروگاهی ایران در استان البرز با پیشرفت های غیرقابل تصوری روبرو شدم .
وزیر انرژی عراق بیان داشت: در 15 سال گذشته متاسفانه عراق بیشتر وارد کننده تجهیزات نیروگاهی بوده اما امیدواریم با کمک متخصصان صنعت برق ایران به ویژه گروه صنعتی مپنا بتوانیم تحولی در صنعت برق عراق به وجود بیاوریم.
وی تاکید کرد: نباید عراق مصرف کننده باقی بماند، از این رو باید با همکاری شرکت های صاحب منزلت و توانمند ایرانی گام هایی در عرصه صنعت برق برداریم.
الخطیب افزود: امروز در بازدید از بخش های مختلف چند شرکت سازنده قطعات و ماشین آلات نیروگاهی در البرز دستاوردهای شگرفی دیدم که تا قبل از این بازدید برایم باور کردنی نبود.
وزیر انرژِی عراق گفت: انتظار می رود گروه صنعتی مپنا علاوه بر همکاری در توسعه صنعت برق و انرژی عراق ، تجارب خود را به این کشور منتقل کند.
الخطیب با اشاربه تحریم ها علیه ایران بیان داشت: این کشورهای جهان هستند که خود را تحریم کردند و نتوانستند از این همه امکانات پیشرفته کشور ایران استفاده کنند.
وزیر انرژی عراق از چهار شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور(پارس)، مهندسی و ساخت توربین مپنا(توگا)، مهندسی پره توربین مپنا(پرتو)و مهندسی ساخت برق و کنترل مپنا(مکو) وابسته به گروه صنعتی مپنا در فردیس دیدن کرد.
مجموعه شرکت های گروه صنعتی مپنا در شهرستان فردیس البرز سازنده انواع توربین و قطعات پیشرفته صنایع نیروگاهی هستند.
7413/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.