اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش البرز در آیین متمرکز استانی که در مدرسه دخترانه حضرت فاطمه زهرا (س ) ناحیه چهار کرج برگزار شد، اظهارداشت: مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همانند سال گذشته با ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س ) تقارن یافته که می توان از این فرصت برای انتقال پیام های اخلاقی و معنوی انقلاب بهره برد.
سالار قاسمی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی هدیه امام راحل به ملت ایران است ، خاطرنشان کرد: این انقلاب در چهل سالگی همچنان با اقتدار به پیش می رود و نسل جوان کشور از داشتن این سرمایه به خود می بالد.
وی تصریح کرد: یوم الله دهه فجر با هدف آگاهی بخشی و آشنایی جوانان با وقایع و اتفاقات دوران انقلاب اسلامی، ایجاد شادی و نشاط و امید بخشی در جامعه به صورت مردمی برگزار می شود و دانش آموزان نیز به عنوان قشر فهیم و موثر در آن حضور آگاهانه دارند.
قاسمی ، وجود رهبری و وحدت کلمه در جامعه را 2 ویژگی بارز انقلاب اسلامی دانست و یادآورشد : مردم ایران با وجود رهبری آگاه و هوشیار و با اتحاد در برابر ظلم و ستم حکومت طاغوت و جهانیان ایستادگی کرده اند و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان البرزبیان داشت: انقلاب اسلامی با شعار استقلال و آزادی در برابر تمامی توطئه های دشمنان و تحریم ها ایستادگی کرده است و روز به روز بر اقتدار و عظمت آن افزوده شده است.
قاسمی با بیان اینکه تفکر انقلابی در سایه حاکمیت دینی دشمنان ایران اسلامی را وحشت زده می کند ، اضافه کرد: به همین دلیل است که از هر ظرفیتی در حوزه تبلیغی و فضای مجازی برای توطئه علیه کشور بهره گرفته می شود.
وی با تاکید بر اینکه اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان باید هوشیار باشند و در پاسداری از ارزش های اسلامی و انقلابی این مرز و بوم تلاش کنند، ادامه داد: به منظور نکوهداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، اجرای 576 برنامه شاخص با رویکرد دانش آموز محوری در مدارس و کانون های فرهنگی - تربیتی استان البرز پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: در این ایام دانش آموزان و معلمان با حضور در گلزار شهدا و دیدار با خانواده های معظم شهدا و جانبازان به مقام شامخ این عزیزان ادای احترام می کنند.
در این آیین دانش آموزان سرودهای انقلابی اجرا کردند و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآوردند.
استان البرز 460 هزار دانش آموز و 25 هزار معلم دارد.
2819/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.