اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از روابط عمومی موسسه رازی، دکتر کاظم خاوازی در حاشیه بازدید دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه از این موسسه گفت: موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از بسترهای کشور در عرصه تولید واکسن های انسانی، دامی و طیور است .
وی اظهار داشت: اهمیت این موسسه تا آنجا است که در صورت عدم فعالیت آن شاهد وضعیت بسیار نامطلوبی در کشور خواهیم بود زیرا اقدامات ارزشمند بزرگی در دستور کار این موسسه قرار دارد.
وی، تولید آزمایشگاهی واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را از جمله این اقدامات مهم عنوان کرد و افزود: در زمان حاضر به صورت آزمایشگاهی 40 هزار دز از این واکسن توسط موسسه رازی تولید و به سازمان دامپزشکی کشور تحویل داده شده که پس از تایید تا 3 ماه آینده وارد مرحله تولید صنعتی خواهد شد.
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تاکید کرد: با توجه به اینکه در زمان حاضر امکان واردات این واکسن به کشور وجود ندارد، این اقدام موسسه بسیار بااهمیت است چراکه در صورت مواجهه با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور، موسسه رازی بلافاصله نسبت به تولید این واکسن اقدام خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه پیگیر هستیم شرایط تولید واکسن های ویژه را در موسسه رازی فراهم کنیم، ادامه داد: بازسازی ساختمان ها و زیرساخت های موسسه رازی با استفاده از منابع دولتی و منابع سازمان تحقیقات، به ترتیب اولویت در دستور کار قرار گرفته است.
موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از سال 1303 تاکنون در منطقه حصارک کرج فعالیت می کند.
6156/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.