اخبار مرتبط

سالار قاسمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا هدف از برگزاری این جشنواره را گسترش فرهنگ مطالعه در بین دانش آموزان و والدین و ایجاد انگیزه برای مطالعه بیشتر کتاب های درسی و غیر درسی در بین این قشر ذکر کرد.
وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی گذشته 10 هزار دانش آموز البرزی در دومین جشنواره کتابخوانی دانایی توانایی به رقابت پرداختند، خاطرنشان کرد: مدیران مدارس مسئولیت ثبت نام دانش آموزان برای شرکت در این دوره جشنواره کتابخوانی دانایی و توانایی را عهده داشتند.
وی تصریح کرد: این جشنواره در چهار مرحله ‌مدرسه‌ای، منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار می‌شود.
وی یادآور شد: فرآیند ثبت نام دانش آموزان در سامانه همگام در قالب گارگاه آموزشی به کارشناسان و کارشناس مسئولان فرهنگی هنری آموزش و پرورش البرز آموزش عملی داده شد.
قاسمی از کتاب درخت بخشنده و خانه های سبز برای شرکت دانش آموزان مقطع تحصیلی ابتدایی در این جشنواره نام برد و ادامه داد: کتاب های دوره اول و دوم متوسطه شامل مهمان هایی با کفش های لنگه به لنگه و همنشین فرشته ها بود انتخاب شده است.
وی اظهار داشت: مسابقه جشنواره ملی کتابخوانی دانایی و توانایی دوم بهمن ماه 97 به صورت همزمان در مدارس سراسر کشور برگزار شد.
وی تاکید کرد: استان البرز در دومین جشنواره کتابخوانی دانایی و توانایی که در سال تحصیلی گذشته برگزار شد، موفق به کسب 12 رتبه کشوری شد.
استان البرز 460 هزار دانش آموز در یک هزار و 933 کد مدرسه دارد.
2819/6993
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.