حسن مهرانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، این سه واحد آموزشی توسط خیر نیک اندیش حاج حسن صراف زاده با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال احداث می شود.
وی با اشاره به اینکه این فضاهای آموزشی پس از تکمیل در ردیف مجهزترین مدارس استثنایی کشور قرار می گیرد، یادآور شد: این واحدهای آموزشی در زمینی به مساحت 9000 متر مربع ساخته می شود.
وی تصریح کرد: در این واحد های آموزشی امکانات و تجهیزات ویژه ای برای دانش اموزان استثنائی پیش بینی و برنامه ریزی شده است.
وی یادآور شد: 2 واحد آموزشی این خیرنیک اندیش به دانش آموزان استثنایی اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: این مدارس دارای امکانات ویژه آموزشی و رفاهی از قبیل استخر، اتاق بازی، اتاق تماشای فیلم، اتاق دبیران و مدیران، اتاق کار درمانی، شنوایی سنجی، اتاق پزشک، سایت رایانه، سرویس بهداشتی مختص توانجویان ، آزمایشگاه، سالن ورزشی، سالن همایش ، بوفه، انبار،خانه سرایداری، سیستم آتش نشانی، سیستم اعلان حریق و محوطه بازاست .
مهرانی اظهار داشت: خیران مدرسه ساز از جمله انسان های پاکی هستند که مشمول عنایت خداوند متعال هستند زیرا در عصر کنونی بهترین راه خدمت به اسلام و مسلمانان در راه رسیدن به توسعه پایدار بسترسازی برای توسعه علم است.
وی تصریح کرد: خیران مدرسه ساز با تلاش در راستای گسترش فضاهای آموزشی زمینه رشد و شکوفایی را در جامعه فراهم می‌آورند چراکه مدرسه سازی نماد حماسه آفرینی سنگرسازان فرهنگی کشور در سال اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال است و از ماندگارترین کارهای نیک به شمار می‌آید.
وی ادامه داد: خیران برای ساخت هر یک متر مربع فضای آموزشی 10 میلیون ریال هزینه می کنند تا شاهد لبخند و حضور دانش آموزان در کلاس درس معلم با شرایطی مناسب برای دانش اندوزی و تلاش برای ساخت ایرانی آباد باشند.
وی با اشاره به اینکه می توان از امام خمینی (ره) به عنوان اولین خیر مدرسه ساز کشور پس از انقلاب می توان نام برد اظهار داشت: معمار کبیر انقلاب اسلامی در امر مدرسه سازی رویکرد ویژه ای داشتند و می خواستند که در جای جای کشور ایران مدرسه ساخته شود.
مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: 500 خیر عضو مجمع خیران مدرسه ساز البرز هستند که تا کنون نقش مهمی در ساخت و آماده سازی مدارس این استان مهاجر پذیر داشته اند.
مهرانی در ادامه به ساخت نیمی از مدارس ساخته شده در سال های اخیر در البرز توسط خیرین نیک اندیش اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون 35 درصد مدارس موجود در کشور با همت خیرین احداث شده است.
استان البرز 460 هزار دانش آموز دارد.
2819/6993
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.