اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، زهرا عربشاهی روز دوشنبه درنشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزود:نظرآباد
به لحاظ زیر ساختی، صنعتی، زراعت، باغداری ‌و دامداری دارای ظرفیت های فراوان و مناسبی است که باید ساماندهی و آنها را معرفی کرد.
وی بیان داشت: این شهرستان به لحاظ کشاورزی و صنعتی دارای ویژگی های منحصر به فرد بوده و به همین دلیل اجرای طرح آمایش سرزمین در این شهرستان از اهمیت خاصی برخوردار است.
عربشاهی ادامه داد: توسعه صنایع تبدیلی غذایی، توسعه مجتمع های خدماتی بین راهی، ‌احداث کمربند کنار گذرگاه جنوبی تهران، ‌تامین حق آبه تالاب صالحیه و تبدیل آن به مرکز گردشگری از جمله برنامه های طرح آمایش سرزمین در نظرآباد است .
وی از تپه تاریخی ازبکی، فرودگاه آزادی، طرح مزارع بادی و خورشیدی نجم آباد، امکان سنجی در احداث باغ وحش به عنوان جاذبه های تاریخی و طرح های توسعه ای این شهرستان نام برد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز گفت: نظرآباد با 2 درصد رشد جمعیت در مقایسه با سایر شهرستان های استان البرز پایین ترین نرخ رشد جمعیت را دارد.
طرح آمایش سرزمین استان ها برای برنامه ششم توسعه در دست تدوین قرار گرفته که مطالعات این طرح در البرز از سال 92 آغاز شده و تمام ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی درآن دیده شده است.
8029/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.