اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، البرز به عنوان میزبان عصاره اقوام ایران زمین شناخته می شود، منطقه ای که قهرمانان آن برای کل سرزمین ایران نام آور هستند.
یکی از رشته های ورزشی البرز که طی سال های گذشته توانسته درخشش قابل توجه ای در میان سایر رشته ها و استان های کشور داشته باشد، کونگ فو و هنرهای رزمی بوده است.
کونگ فو کاران این استان در 2 بخش بانوان و آقایان توانسته اند با کسب مدال های مختلف، جایگاه بسیار خوبی در سطح کشوری را از آن خود کرده و در عرصه های مختلف افتخار آفرینی کنند.
رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی ایران در مجمع انتخاباتی استان البرز گفت: این استان به عنوان مهد رشته ورزشی کونگ فو شناخته می شود.
رضا حیدری افزود: بسیاری از سرمایه های ملی کشور در این رشته ورزشی در البرز سکونت دارند که می توان هر چه بیشتر از توان و ظرفیت آنها برای رشد و کشف استعدادهای جدید بهره گرفت.
وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت های مناسب البرز، این آمادگی وجود دارد که یک میزبانی کشوری را در سال 98 به این استان داده شود.
مدیر کل ورزش و جوانان البرز نیز گفت: این استان تاکنون توانسته در رشته ورزشی کونگ فو افتخارآفرینی های زیادی را کسب کند، به همین منظور این آمادگی وجود دارد که در صورت موافقت فدراسیون میزبانی رقابت های مختلف در این رشته در سطح کشوری و بین المللی را برگزار کنیم.
امیر غفرانی افزود: استعدادهای بسیار خوبی در این رشته در استان وجود دارد و توانسته ایم مدال های خوبی را نیز کسب کنیم، اما انتظار ما از هیات کونگ فو و هنرهای رزمی البرز این است که نسبت به کشف استعدادهای بیشتری و رشد هر چه بیشتر آنها برنامه ریزی های بیشتری لحاظ کند.
وی اضافه کرد: البرز، استانی است که برای کشف استعدادها زمینه های بسیار زیادی دارد و نیاز است که در این رشته ورزشی سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد.
رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان البرز نیز با اشاره به اینکه در آینده نزدیک باشگاه اختصاصی برای این رشته ورزشی در استان راه اندازی می شود گفت: ورزشکاران این استان در 2 رده بانوان و آقایان توانسته اند 110 مدال را از آن خود کنند.
سید علی میروکیلی افزود: استعداد سنجی در تمامی شهرستان های استان یکی از برنامه های پیش روی هیات است که به همین منظور در حال برنامه ریزی هستیم تا استعدادهای بیشتری را کشف و جذب این رشته ورزشی کنیم.
وی اضافه کرد: جذب هر چه بیشتر بانوان، توسعه این ورزش و اعزام های بیشتر به رقابت ها از دیگر برنامه های در دست تدوین هیات کونگ فو و هنرهای رزمی البرز است.
سید علی میروکیلی با کسب 15 رای به عنوان رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی البرز انتخاب شد.
7414/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.