اخبار مرتبط

امید سبزعلی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات بین 9 تیم از پایگاه های 10 گانه استان به منظور جذب جوانان و نوجوانان به برنامه ها و فعالیت های فرهنگی ورزشی انجام شد.
وی اظهار داشت: در نهایت تیم پایگاه اجتماعی اسلام آباد کرج ، موفق به کسب رتبه اول و تیم پایگاه اخترآباد در جایگاه دوم قرار گرفت.
سبزعلی گفت: همچنین تیم پایگاه تپه قشلاق به عنوان بهترین تیم از لحاظ اخلاق و رفتار با اهدا جوایز نقدی تجلیل شدند.
گروه های علمی و پژوهشی در اجرای طرح های مطالعاتی، آسیب های اجتماعی زیادی در کشور از جمله در البرز شناسایی کرده اند که برای کاهش این آسیب ها، پایگاه های فرهنگی اجتماعی فعال شده اند.
از مجموع موارد شناسایی شده، پنج آسیب مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفت و معظم له دستور دادند تا روی همه آسیب ها به ویژه این پنج آسیب شامل طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی و مناطق بحرانی کار شود.
سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد زیر مجموعه دفترمقام معظم رهبری دراین زمینه تلاش های لازم انجام داده است.
برهمین اساس 10 منطقه آسیب خیز شهرستان کرج توسط معاونت سیاسی استانداری البرز به
اداره کل تبلیغات اسلامی استان معرفی شد که شامل اسلام آباد، سهرابیه، حصار، خط چهارحصار، کلاک نو، اخترآباد، خلج آباد و سه نقطه در محمدشهر شامل تپه قشلاق، جعفرآباد و محله یزدی ها بود.
دراین مناطق پایگاه فرهنگی اجتماعی برای خدمات رسانی به مردم این مناطق با مدیریت روحانیون مستقر در استان راه اندازی شد که یکی از ابزارهای تشویقی جوانان و نوجوانان این مناطق برای جذب آنان در بعضی از فعالیت ها را برگزاری مسابقات فوتسال است.
در سراسر کشور 100 پایگاه فرهنگی اجتماعی راه اندازی شده است.
استان البرز به دلیل مهاجرت های گسترده از سراسر کشور با مشکلات و آسیب های اجتماعی متعددی مواجه است.
6156/ 6155
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.