اخبار مرتبط

دکتر مهرداد بابایی عصر شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:از صبح روز شنبه دوازدهم آبان ماه تا پایان روز جمعه هجدهم آبان ماه 97، تعداد تماس تلفنی پاسخ داده شده توسط پرستاران تریاژ تلفنی اورژانس البرز در قالب ارائه مشاوره به بیماران و اعزام آمبولانس، 14 هزارو 389 تماس تلفنی بود.
وی ادامه داد: طی این مدت 296مورد امداد رسانی به حوادث ترافیکی و یک هزارو 830ماموریت نیز برای درمان و انتقال بیماران و مصدومان حوادث غیر ترافیکی انجام شد.
بابایی خاطر نشان کرد:تعداد بیماران اعزامی به مراکز درمانی توسط آمبولانس های اورژانس البرز حدود 968 نفر بود و یک هزارو 6 نفر نیز از خدمات درمان سرپایی این مرکز بهره مند شدند.
به گفته وی با شروع فصل پاییز و کاهش دمای هوا و استفاده مردم البرز از وسایل گرمایشی شاهد موارد متعددی از مسمومیت با منوکسید کربن یا همان گازگرفتگی هستیم.
وی افزود: در هفته گذشته 9 مورد ماموریت امدادی برای مسمومیت های ناشی از گازمنوکسید کربن انجام شدکه
16 نفر دچار مسمومیت شدند.
وی گفت: 8 نفر از این افراد خدمات درمانی سرپایی برخوردار شده و 8 نفر با دریافت خدمات درمانی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی استان انتقال یافتند.
وی از مردم البرز خواست با رعایت نکات ایمنی در راه اندازی وسایل گرمایشی نهایت دقت را به کار گیرند تا از بروز حوادث ناخوشایند و گاه جبران ناپذیر جلوگیری شود.
در یکی از ماموریت های اورژانس هوایی البرز هفته گذشته، یک مادر باردار با فوریت زایمان قریب الوقوع از یکی از روستاهای جاده کرج- چالوس، توسط بالگرد اورژانس البرز به مرکز درمانی تخصصی زنان و زایمان در مرکز استان منتقل شد.
اورژانس البرزهمچنین در ایام پایانی ماه صفر و تعطیلات متوالی هفته گذشته به منظور پوشش امدادی سفرها با استقرار در محورهای مواصلاتی استان به مردم و مسافران خدمات ارائه کرد.
7410/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.