اخبار مرتبط

مهرداد جهانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: نتایج اطلاعات تردد شمارهای جاده کرج - چالوس در هفته گذشته نشان داد که روزانه 16 هزارو 524 دستگاه خودرو از این مسیر عبور می کنند.
وی افزود: این درحالی است که در 28 اسفند سال گذشته که مصادف با اوج سفرهای نوروزی هموطنان بود، 16 هزار و 218 تردد ثبت شده بود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز ادامه داد: باوجود هشدارهای هواشناسی و اطلاع رسانی انجام شده مبنی بر بارش برف در محور کرج- کندوان، مسافران این مسیر بیشتر فاقد تجهیزات لازم مانند زنجیر چرخ و اقلام مورد نیاز سفرهای زمستانی بوده و این امر علاوه بر ترافیک سنگین سبب کندی تردد و توقف های طولانی در طول مسیر می شود.
جهانی گفت: انتظار می رود هموطنان به ضرورت مدیریت سفر و پرهیز از سفرهای غیر ضرور در مواقع بارش های شدید در محورهای کوهستانی توجه کنند و زنجیر چرخ همراه داشته باشند.
وی تاکید کرد که هموطنان قبل از سفراز طریق سامانه 141 از وضعیت راه ها مطلع شده و با انتخاب مسیر مناسب سفر خود را مدیریت کنند.
جاده کرج - چالوس به عنوان یکی از مسیرهای گردشگری کشور در فصول بارندگی سال میزان حوادث رانندگی و ریزش سنگ در آن افزایش یافته و بارش برف نیز مشکلاتی در تردد خودروها به وجود می آورد.
این مسیر 160 کیلومتری نیمی از آن در استان البرز و مابقی در حوزه جغرافیایی مازندران واقع شده است.
7410/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.