اخبار مرتبط

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با حضور در شهرک صنعتی بهارستان در آیین تودیع و معارفه مدیر شهرک صنعتی بهارستان شرکت کرد.

به گزارش ایلنا، شاهمرادی در ابتدای این مراسم گفت: افتخار بخش دولتی، پیشرفت بخش خصوصی است چرا که بخش خصوصی اولا توانمند است و ثانیا بارها به تجربه ثابت شده که خود می‌تواند امورات را به نحوی موثر ساماندهی کند. مثلا در همین شهرک بهارستان اثبات شده است که بخش خصوصی می‌تواند در اداره یک شهرک با تمام چالش های آن موفق عمل کند. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در جمع صنعتگران این شهرک افزود: من در یکی از مقالاتم با عنوان "صنایع کوچک را از خودمان دور نکنیم" عنوان کرده ام که در تمام دنیا، صنایع کوچک را که شامل صنایعی با 50 یا بعضا 100 کارگر می شوند Family industry یا صنایع خانوادگی می نامند. در صنایع خانوادگی مثلا فرزند خانواده پس از انجام تکالیف مدرسه و بانوی خانه دار پس از رتق و فتق امور منزل، در تولید مشارکت می کنند تا ضمن پایین آوردن هزینه تمام شده محصول برای آن یک مزیت رقابتی ایجاد نمایند این در حالی ست که متاسفانه برخی ابلاغ ها یا بخشنامه ها بجای آنکه در خدمت تولید و رقابت باشند کل امور را پیچیده می کنند.

شاهمرادی ضمن تاکید بر تحول خواهی و تحول جویی در صنایع تصریح کرد: همانطور که دستاورد زندگی امروز، تحول مداوم است ما نیز باید نگاهمان به صنعت متحول شود چون صنعت امروز با صنعت گذشته تفاوت فراوانی یافته است. مثلا دودکش های پر دود کارخانه ها در اوایل قرن بیستم به خاطره ها پیوسته و اینک پیشرفت های صنایع در جهت دوستی با محیط زیست بسیار چشمگیر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تنها راه نجات و توسعه پایدار کشور را صنعت دانست و افزود: حتی کشاورزی ما نیز با صنعتی شدن به تکامل خواهد رسید که در این راه باید هزینه های تمام شده به هر روشی - با رعایت قانون - به حداقل ممکن برسد هرچند در راه پیشرفت نباید الزامات زیست محیطی را به فراموشی بسپاریم. 

شاهمرادی در پایان اضافه کرد: شهرک بهارستان تصفیه خانه خوبی دارد و در بحث فضای سبز و مدیریت پسماندها عملکرد مطلوبی داشته است. همچنین اشتغالزایی 7 هزار نفری و تولیداتی که برخی از آنها برای کشور حیاتی ست اهمیت این شهرک را دو صد چندان می کند. به همین دلیل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در کنار شماست و از هیچ کمکی در چهارچوب قانون و منابع برای این شهرک، مضایقه نخواهد کرد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.