اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، «احلی من العسل » زیباترین جمله یک نوجوان از خاندان امامت و رسالت که راهنمای مسیر حقیقت و روشنایی برای نسل هاست و بسیاری این حدیث زیبا را معنا بخشیدند و راه و رسم قاسم (ع ) را در پیش گرفتند.
امروز همزمان با سراسر ایران اسلامی ، صدها نوجوان و جوان البرزی با تشکیل دسته های عزاداری ، روز احلی من العسل را گرامی داشتند.
دانش آموزان البرزی در قالب دسته های عزاداری و سینه زنی با حمل پرچم و بیرق های یا حسین (ع ) و یا ابوالفضل العباس (ع ) به سمت مساجد، بقاع متبرکه و مصلی های نماز جمعه البرز حرکت کردند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز درحاشیه این سوگواره به ایرنا گفت: هرساله درآستانه تاسوعا و عاشورای حسینی ویژه برنامه شهادت حضرت قاسم بن الحسن (ع ) با شور و حال خاصی در این استان برگزار می شود.
مسعود مهران نیا اظهارداشت: ترویج فرهنگ عاشورایی دربین دانش آموزان به عنوان نسل آینده ساز جامعه اسلامی از اهداف برگزاری این برنامه معنوی- آموزشی است.
وی تصریح کرد: نوجوانان عاشورایی کشور از نسل چهارم و پنجم انقلاب به یاد حضرت قاسم‌بن‌الحسن(ع) با پیروی از شهدای نوجوان کربلا و شهدای دانش‌آموزان دفاع مقدس و مقاومت در چهلمین سال انقلاب اسلامی، گردهم آمدند و با نوای لیک یا حسین(ع) عزاداری کردند.
وی یادآورشد: فرهنگ امام حسین (ع ) باید از کودکی درجامعه نهادینه شود و اشاعه این فرهنگ نباید صرفا به یک زمان خاص اختصاص یابد.
این آیین معنوی با شورو حال حسینی به کار خود پایان داد.
استان البرز 460 هزار دانش آموزدارد.
2819/ 6155
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.