اخبار مرتبط

فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به اشتغال 4 هزار نفر در پروژه آزاد راه تهران- شمال، گفت: با بهره‌برداری این مسیر ضمن حفظ جذابیت های گردشگری از نظر بعد مسافت، هزینه سفر، ایمنی و مصرف سوخت تسهیلات قابل توجهی برای مردم و کشور خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، سیروس شفقی در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه آزاد راه تهران-شمال، گفت: برای این پروژه بزرگ ملی 4 قطعه پیش‌بینی شده که قطعه 4 از سال 94 از مرزن آباد تا کمربندی چالوس زیر بار ترافیک رفته است.

وی با اشاره به اینکه 4 هزار نفر برای تکمیل این طرح مشغول بکار هستند، افزود: یکی از اصلی ترین بخش های این طرح در قطعه اول، تهران در محدوده دهکده المپیک را به کرج تا شهرستانک در شمال استان البرز متصل می سازد و تاکنون نیز بیش از 89 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

فرماندار کرج با تشریح مختصات عمرانی این طرح ملی ادامه داد: این آزادراه به‌موازات جاده قدیم کرج- چالوس امتداد می‌یابد و در دره سرهنگ، وارد تونل البرز به طول 6 هزار و 400 متر شده و در پل زنگوله خارج می‌شود، سپس با عبور از ارتفاعات البرز به‌موازات جاده موجود کرج - چالوس تا شهر چالوس ادامه یافته و درنهایت با یک تقاطع غیره مسطح به کمربندی چالوس - تنکابن متصل می‌شود.

معاون استاندار، جاذبه های گردشگری در طول این مسیر را نیز یکی از ویژگی های خاص این پروژه ملی عنوان کرد و افزود: وجود رودخانه کرج به‌موازات جاده کرج - چـالوس، همین طور سد کرج و روستای کوچک و زیبای واریان که همچون جزیره‌ای کوچک در آن سوی آب سد کرج واقع است، زیبایی‌های این جاده را دوچندان خواهد ساخت که این امر خود نقش صنعت توریسم و افزایش اشتغالزایی در منطقه را به همراه خواهد داشت.

شفقی همچنین با اشاره به کاهش زمان سفر عبوری از این مسیر نیز گفت: با بهره برداری از این طرح،حدود 65 کیلومتر از مسیر سفر در آزاد راه تهران-شمال کاهش پیدا خواهد که این امر خود زمینه افزایش ظرفیت ترددها و صرفه جویی در هزینه های سوخت و بهبود ترافیک را به همراه خواهد داشت.

فرماندار شهرستان کرج با بیان اینکه 45 درصد مسیر آزادراه تهران–شمال، پل و تونل است گفت: تکمیل هرچه سریع‌تر و اتمام این پروژه بزرگ ملی در دستور کار جدی دولت دوازدهم قرار دارد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.