اخبار مرتبط

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه کشور گفت: رهبر انقلاب روی آسیب های اجتماعی حساس هستند و هر ۶ ماه یک بار رهبری انقلاب چند ساعت نفر به نفر از ما و مسئولان مرتبط توضیح می خواهند.

به گزارش جماران، «محمد باقر نوبخت» معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح روز سه شنبه در مراسم رونمایی از اسناد توسعه‌ای استان تهران با اشاره به اهمیت و ضروریات توسعه، اظهار کرد: همه کشورها به دنبال توسعه یافتگی هستند اما این توسعه بدون تحقیق امکان پذیر نیست چون ابتدا باید کشور بداند چه ظرفیت هایی دارد. کاری که در تهران انجام شد همین مسیر را دنبال کرد. سند آمایش استان تهران می گوید هر بخش و جغرافیای استان آمادگی چه کاری دارد؟ حالا برای بهره برداری از ظرفیت ها باید سند برنامه های آن تدوین شود.

  رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه توسعه فقط افزایش توسعه ثروت نیست، گفت: توسعه یافتگی با عدالت اجتماعی و اقتصادی و توزیع مناسب ثروت میسر میشود. ما به هیچ وجه نباید بگوییم چون همه دنیا آسیب اجتماعی دارد ما چشم پوشی کنیم؟ ما انقلاب اسلامی هستیم و جمهوری اسلامی ایران متولد شد تا تفکر اسلامی را جایگزین این ایدئولوژی‌ها کند. ما باید آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم و وضعیت موجود خوب نیست.

  دکتر نوبخت در پایان با اشاره به سخن دکتر علی شریعتی درباره احساس فساد و فقر در جامعه گفت: وی می گفت آنچه باعث اعتراض و نارضایتی در جامعه میشود فقر نیست، بلکه احساس فقر و تبعیض و فساد است. بنده واقعیت های نامطلوب جامعه را انکار نمی‌کنم اما آمادگی دارم اثبات کنم که متاسفانه احساسمان نسبت به این موارد بسیار بیش از آن چیزی است که وجود دارد، امیدوارم با مقایسه عادلانه میان استان ها عدالت را رعایت کنیم.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.