اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهرالله رخشانی مهر شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از چند طرح آموزشی نیمه تمام شهرستان کاشان به خبرنگاران گفت: بر اساس آخرین آمارها نزدیک به یک هزار کلاس خشتی و گلی در کشور وجود دارد که برای تخریب و نوسازی آنها یک هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی با اشاره به تکمیل هفت هزار کلاس درس تا پایان شهریورماه افزود: این کلاس ها در قالب یک هزار و 700 واحد آموزشی تا آغاز سال تحصیلی جدید به وزارت آموزش و پرورش تحویل داده می شود.
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اضافه کرد: برای ساخت این واحدهای آموزشی با زیربنای یک میلیون و 100 هزار مترمربع نزدیک به 14 هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار از سوی خیرین مدرسه ساز و دولت هزینه شده است.
به گفته او، پنج هزار کلاس نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید که نیازمند سه هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار می باشد.
رخشانی مهر در ادامه به تغییر رویکرد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از ساخت مدرسه های کوچک به واحدهای بزرگ اشاره کرد و گفت: این طرح پیش تر آغاز شده بود و هم اکنون 24 مجتمع آموزشی بزرگ در کشور در دست ساخت است.
وی عنوان کرد: زیربنای هر یک از این طرح ها 10 هزار مترمربع است که دست کم برای هشت سال به حال خود رها شده بود.
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ادامه داد: اگر این مجتمع های آموزشی به هنگام تحویل اداره های کل آموزش و پرورش در استان ها شوند، تغییر کلی در ساخت مدرسه ها رخ می دهد.
او بیان کرد: این واحدهای آموزشی دارای امکاناتی مانند سالن های ورزشی، مطالعه، همایش و کتابخانه می باشد که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز مورد تاکید است.
رخشانی مهر همچنین با قدردانی از نقش خیرین مدرسه ساز گفت: سال تحصیلی 1395- 96 نیمی از واحدهای آموزشی تحویل شده به وزارت آموزش و پرورش با مشارکت نیکوکاران ساخته شد.
به گفته وی، هم اکنون نزدیک به 107 هزار باب مدرسه در کشور وجود دارد که نزدیک به 30 درصد آنها تخریبی بوده و نیازمند بازسازی است.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سفری کوتاه به کاشان از چند طرح آموزشی نیمه تمام از جمله خانه معلم و ورزشگاه کتابچی واقع در این شهرستان دیدن کرد.
کاشان با جمعیت افزون بر 365 هزار نفر دارای بیش از 54 هزار و 500 نفر دانش آموز در دوره های مختلف تحصیلی می باشد.
این شهرستان بیش از 300 واحد آموزشی دارد که نزدیک به 30 درصد آنها بنا به گفته مسئولان امر تخریبی بوده و نیاز به بازسازی دارند.
شهرستان کاشان در فاصله 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
6136/8123
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.