اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محسن مهرعلیزاده روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: اصفهان در جذب تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی تا پایان سال 96 رتبه 29 را در بین استان ها داشت اما با تمرکز بر روی این طرح در ماه های اخیر، از نظر فعال کردن طرح ها، معرفی به بانک ها و پرداخت ها در زمان حاضر، رتبه سوم را در اختیار دارد.
وی ادامه داد: تاکنون 108 میلیارد تومان از مجموع 127 میلیارد تومان سهمیه استان در طرح اشتغال پایدار روستایی جذب شده است و امکان جذب بیش از این سهمیه نیز وجود دارد.
وی با اشاره به اسناد توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی استان اصفهان گفت: ظرفیت های صنعتی، خدماتی و کشاورزی روستاها در این طرح بررسی شده است.
مهرعلیزاده افزود: ارائه تسهیلات برای طرح های روستایی باید بر اساس اولویت های این طرح صورت گیرد و دستگاه های اجرایی اقدام های خود را از جمله در جذب سرمایه گذار متناظر با این مطالعات پیش ببرند.
وی خاطرنشان کرد: لازم است مطالعات 600 روستای استان تا پایان امسال انجام شود.
وی با اشاره به پرتال سرمایه گذاری استان نیز گفت: با توجه به ارائه طرح ها و تسهیل اخذ مجوز برای سرمایه گذاران، دستگاه های اجرایی از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کار باید تبلیغات لازم را برای جذب سرمایه گذار داشته باشند و اطلاع رسانی و تبلیغات کافی نیز در این زمینه صورت بگیرد.
وی همچنین با تاکید بر لزوم پیوست رسانه ای برای طرح های استان افزود: نبود پیوست رسانه ای در طرح ها و برنامه های مختلف باعث می شود که آنها در جامعه نفوذ لازم را نداشته باشند.
استاندار اصفهان گفت: با توجه به ماده 37 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده پنج‌ قانون مدیریت خدمات کشوری مکلفند یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای خود را (به استثنای فصول 1، 4 و 6) در قالب قرارداد با صدا و سیما، صرف برنامه‌های مرتبط با اهداف، وظایف و مأموریت‌های خود برای فرهنگ‌سازی، آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی کنند.
در این جلسه آیین نامه اجرایی بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 97 کل کشور تشریح و با اشاره به بودجه 69 میلیارد و 200 میلیون تومانی استان اصفهان از دستگاه های اجرایی خواسته شد برنامه های خود را برای جذب اعتبار اعلام و نسبت به جذب ظرفیت ملی موجود در این آیین نامه اقدام کنند.
همچنین در این جلسه بر ضرورت استفاده از ظرفیت های نیروی انسانی در بازاریابی الکترونیکی و تولید فرآورده های لبنی در طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی تاکید شد.
استان اصفهان دارای بیش از یکهزار و 700 روستا و آبادی با جمعیت حدود 600 هزار نفر است.
حدود 900 روستا از میان روستاهای استان دارای بیش از 20 خانوار است.
6027/3011
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.