اخبار مرتبط

زهرا پیکان پور روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: پیست اتومبیلرانی ورزشگاه نقش جهان اصفهان 2 سال قبل برای تمرینات و مسابقات آماده و به بهره برداری رسیده بود اما سال گذشته، فدراسیون اتومبیلرانی، این پیست را غیراستاندارد اعلام کرد.
وی تصریح کرد: تعطیلی این پیست، تمرینات اتومبیلرانان اصفهان را با مشکل مواجه کرده است و اتومبیلرانان در پارکینگ مجموعه ورزشی نقش جهان تمرین می کنند.
نایب رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی اصفهان با اشاره به اینکه مسابقات اخیر اتومبیلرانی این استان نیز در پارکینگ ورزشگاه نقش جهان برگزار شد، افزود: مدت هاست که پیگیر رفع مشکلات پیست نقش جهان هستیم اما این تلاش ها تاکنون بی نتیجه بوده است.
نایب رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان اصفهان با بیان اینکه از سال گذشته شهرستان های این استان با برگزاری کلاس های آموزش اتومبیلرانی در بخش بانوان فعال شده اند خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از 50 بانو در استان اصفهان در رشته اتومبیلرانی فعالیت دارند.
وی گفت: اتومبیلرانان زن استان اصفهان طی پنج سال اخیر در کلاس های اسلالوم، درگ و سرعت در مسابقات قهرمانی کشور به عنوان های برتر دست یافته اند.
پیکان پور افزود: ماه گذشته مسابقات اسلالوم کشوری به میزبانی اصفهان برگزار شد که عنوان قهرمانی یکی از کلاس ها توسط اتومبیلران اصفهانی کسب شد.
وی با اشاره به اینکه شهریور امسال مسابقات اتومبیلرانی سرعت به میزبانی استان اصفهان برگزار می شود بیان کرد: رشته اتومبیلرانی در بخش بانوان و آقایان اعزام برون مرزی ندارد و آقایان نیز در بخش فرمول با هزینه های شخصی در مسابقات بین المللی شرکت می کنند.
نایب رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان همچنین درباره مربیگری رشته اتومبیلرانی در اصفهان تصریح کرد: هم اکنون این استان، مربی اتومبیلرانی بانو ندارد ولی چند نفر از اتومبیلرانان در حال پیگیری برای دریافت مربیگری این رشته اند.
وی درباره رشته موتورسواری بانوان نیز گفت: این رشته سال گذشته در استان آغاز به کار کرد و اکنون 15 بانو در رده جوانان که نیمی از آن ها از شهر اصفهان هستند در رشته موتورسواری فعالیت می کنند.
پیکان پور با بیان اینکه تنها دو مربی خانم رشته موتورسواری در کشور وجود دارد افزود: بانوان موتورسوار استان اصفهان در پیست های محصور با مجوز فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، تمرین می کنند.
7135/ 2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.