اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عزت الله مرادی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ریزگردها، فرسایش های بادی و خاک، آلودگی هوا، خشکی تالاب ها و حتی انقراض گونه های جانوری به علت تخریب و دست اندازی به مراتع و منابع طبیعی است.
مرادی وسعت شهرستان سمیرم را 530 هزار هکتار عنوان کرد و افزود: 85 درصد از این وسعت عرصه ملی و مراتع است که 450 هزار هکتار آن را جنگل ها و مراتع تشکل می دهد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمیرم با اعلام کاهش آتش سوزی های مراتع در سال جاری ادامه داد: امسال تنها 6 فقره آتش سوزی در این شهرستان روی داده است.
وی خاطر نشان کرد: سال گذشته 30 مورد فقره حریق در مراتع و مناطق طبیعی این شهرستان رخ داد که با تلاش ماموران آتش نشانی مهار شد.
مرادی افزود: این آتش سوزی ها در محدوده ای 43 هکتاری، در هر چهار بخش مرکزی، وردشت، دناکوه و پادنای بزرگ این شهرستان به وقوع پیوسته بود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری سمیرم با اشاره به وقوع بیشترین آتش سوزی در بخش مرکزی این شهرستان افزود: بیشتر این آتش سوزی ها در فصل تابستان و بر اثر خشکی مراتع و گَوَن زارها اتفاق افتاد.
مرادی با اشاره به ادامه خشکسالی بویژه در مراتع و ورود عشایر به منطقه ییلاقی سمیرم بر ضرورت همکاری عشایر برای حفظ پوشش گیاهی این منطقه تاکید کرد.
در این نشست خبرنگاران خبرگزاری های ایرنا، ایسنا، فارس، صدا و سیما و پایگاه خبری سام آرام تجلیل شدند.
سمیرم با پنج هزار و200 کیلومتر مربع وسعت، دارای 100 هزار نفر جمعیت ثابت و عشایری است.
7147/ 6022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.