اخبار مرتبط

' علی امیدی ' روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: گرچه سئوال از رئیس جمهوری و وزیران حق نمایندگان است اما به نظرم در شرایط فعلی صلاح بر این است که مجلس به جای سئوال از رئیس جمهوری اقدام های نظارتی خود بر دولت را اعمال کند.
امیدی با اشاره به اینکه، موفق نشدن دولت در زمینه کنترل بازار ارز در سوال برخی نمایندگان از رئیس جمهوری به چشم می خورد افزود: عدم اطلاع عمیق نمایندگان مجلس تعجب برانگیز است زیرا بیش از 90 درصد کارشناسان اتفاق نظر دارند که بحران ارزی موجود از خارج کشور نشات گرفته است.
وی سئوال از وزیران و رئیس جمهوری را حق نمایندگان دانست اما در عین حال، سئوال برخی نمایندگان مجلس از رئیس جمهوری را سلبی دانست و تصریح کرد: این سئوال ها ایجابی نیست و به نظرم سازنده نمی باشد.
امیدی با اشاره به استیضاح و برکناری علی ربیعی وزیر کار از سوی نمایندگان مجلس گفت: افزایش بیکاری دلیل این استیضاح عنوان شد در حالیکه وزارت کار تنها امور مربوط به اشتغال را مدیریت می کند و بطور مستقیم مسئولیت اشتغالزایی را برعهده ندارد.
وی افزود: نمایندگان مجلس نیز باید پاسخ دهند که در زمینه تدوین و یا اصلاح قوانین اشتغالزایی چه کرده اند؟
این استاد علوم سیاسی دانشگاه اصفهان ادامه داد: مجلس باید برای اشتغالزایی راه حل ارائه دهد و این راه حل ها را قانون کند سپس چنانچه دولت این راه حل ها را اجرایی نکرد آنوقت وزیر کار را استیضاح کند.
وی گفت: این نوع اقدام ها را سازنده نمی دانم و معتقدم مجلس به عنوان نهاد قانونگذار کشور باید راهکارهای کارشناسی را قانون و بر اجرایی شدن این قانون ها نظارت کند.
به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری روز یکشنبه هفته گذشته ( 14 مرداد ) در نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که در فرصت مقرر برای پاسخ به سئوال نمایندگان به مجلس خواهد آمد.
وی در این نامه تاکید کرد: البته این امر می تواند فرصت خوبی باشد تا برخی حقایق را برای مردم عزیز کشورم بازگو کنم که آنها صاحب واقعی کشور هستند.
طرح سئوال از رئیس جمهوری با امضای 80 نماینده و در پنج محور در جلسه علنی روز چهارشنبه گذشته ( 10 مرداد ) اعلام وصول شد.
موفق نشدن دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت درکاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چندین ساله، افزایش شتابان نرخ ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی پنج محور سئوال از رئییس جمهوری است.
2093 / 1339
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.