اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ' محمد سلطان حسینی ' روز پنجشنبه در گردهمایی سازمان های مردم نهاد جوانان اصفهان در هتل پیروزی این شهر افزود: ظرفیت و توان جوانان در کمک به اعتلای کشور برای همگان روشن است اما اعتماد به استفاده از این ظرفیت ضعیف می باشد.
وی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس جوانان با پذیرش نقش های فرماندهی، پشتیبانی، فعالیت های فرهنگی و اطلاع رسانی نقش موثری در پیشبرد اهداف انقلاب و نظام ایفا کردند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه در عصر حاضر نیز جوانان در قالب تشکل های مردم نهاد برای برطرف شدن مشکلات جامعه پیشگام شده اند، تصریح کرد: ظرفیت و نیروی جوانی در تمام مقاطع زمانی وجود داشته است اما نیازمند ایجاد بستر برای بهره گیری از این توان هستیم.
وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد جوانان استان اصفهان تاکنون در عرصه های فرهنگی، تولیدات چند رسانه ای، فعالیت های عام المنفعه، حمایت از کودکان کار، کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد اشتغال و کار آفرینی فعالیت های شاخصی را در این استان انجام داده اند.
سلطان حسینی راه اندازی مراکز مشاوره، ایجاد پایگاه های خدمات روانشناختی و همچنین تولید بسته های فرهنگی و دیجیتال را از اقدامات این نهادهای مردمی در کاهش آسیب های اجتماعی اعلام کرد و گفت: این فعالیت ها نیازمند حمایت نهادهای دولتی و خدماتی استان اصفهان است.
وی به حمایت خیران از فعالیت های سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: خیران، مشارکت خوبی در عرصه های مختلف استان داشته اند و سازمان های مردم نهاد جوانان نیز نیازمند این حمایت ها هستند.
معاون جوانان و فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت 162 سازمان مردم نهاد جوانان در این استان گفت: این آمار تا پایان امسال به بیش از 250 باب خواهد رسید که تنوع موضوع فعالیت سازمان های مردم نهاد جوانان به پاسخگویی نسبت به نیازهای استان اصفهان کمک می کند.
' رامین نعیمی '، راه اندازی 6 خانه جوان در استان اصفهان را بستری برای گردهمایی جوانان و سازمان های مردم نهاد دانست و خاطرنشان کرد: عملیات احداث این مراکز در شهرستان های اصفهان، نجف آباد، کاشان، فلاورجان، خمینی شهر و شهرضا از ابتدای امسال آغاز شده و در سال آینده به بهره برداری می رسد که مدیریت این مراکز به جوانان سپرده می شود.
وی اضافه کرد: در شهر اصفهان دفترسازمان های مردم نهاد جوانان راه اندازی شده و فعالیت خانه جوان نیز در این مرکز تا افتتاح ساختمان جدید انجام خواهد شد.
گردهمایی دبیران و اعضای هیات اجرایی سازمان های مردم نهاد جوانان استان اصفهان صبح پنجشنبه در هتل پیروزی این شهر برگزار شد.
در این گردهمایی از سازمان های مردم نهاد ( سمن ها) برتر استان اصفهان تجلیل شد.
7131 / 2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.