اخبار مرتبط

معاون مالی و اقتصادی شرکت ذوب آهن گفت: ذوب آهن اصفهان پس از تحمل 2 سال رکود و زیان، در سال 1396 با مدیریت هزینه ها و افزایش قیمت محصول در ماه های پایان سال به سود خالص 120 میلیارد تومان دست یافت.

به گزارش ایلنا از اصفهان، سعید امید قائمی با بیان این مطلب افزود: در سال 1396 مدیریت هزینه ها تداوم یافته و علیرغم افزایش هزینه های مالی ، سود خالص120 میلیارد تومانی پس از تحمل زیان 128 میلیارد تومان سال 1394 و زیان 744 میلیارد تومانی سال 1395، کسب شده است. این روند باعث شده زیان انباشته شرکت پس از 3 سال افزایش ، روند کاهنده خود را آغاز کند.

وی ادامه داد : در سال 1396 سرمایه در گردش شرکت 1500 میلیارد تومان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این موضوع نشان دهنده بهبود در توان مالی شرکت می باشد ولی به معنای خروج کامل از بحران نقدینگی نیست.

امید قائمی اظهار داشت : در سال 1396 بدهی های مالیاتی شرکت به صورت کامل تهاتر و تسویه شد و همچنین طی مذاکره های انجام گرفته با بانک‌ها، بیش از 1400 میلیارد تومان از تسهیلات شرکت استمهال و به سرفصل تسهیلات مالی بلند مدت در ترازنامه شرکت منتقل شد.

معاون مالی و اقتصادی شرکت با بیان اینکه در سال 1396، حقوق صاحبان سهام شرکت روند افزایش خود را آغاز کرده است، گفت : در سال گذشته جریان خالص وجوه نقد ناشی از عملیات طی 5 سال گذشته به با لاترین حد خود رسیده و به عدد 1،126میلیارد تومان رسید، این عدد نسبت به سال قبل یک و نیم برابر شده است. این مطلب گویای آن است که ورود جریان نقد به شرکت بهبود یافته و در صورت استمرار این روند، بهبود وضعیت نقدینگی شرکت را نوید می دهد . امید است در سال 1397 مقدار زیادی از مشکلات نقدینگی شرکت کاسته شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.