• کدخبر: 921837
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

احسان مرادی  در این باره اظهار داشت: با تقویت امواج ناپایدار و جریان های مرطوب همرفتی، ابتدا سه شنبه عصر در شمال غرب، دامنه های البرز، سواحل خزر، دامنه های شمالی زاگرس، استان های شمال شرقی و شرقی، مناطقی از مرکز، شمال و شرق تهران و شمال و شمال شرق اصفهان رشد ابر، رگبار، آذرخش، وزش باد شدید لحظه ای و یا ریزش تگرگ رخ می دهد که در مناطقی از شمال غرب، مرکز و بخصوص خراسان رضوی و شمالی با آبگرفتگی گسترده و سیلاب همراه می شود.

وی درباره تشدید بارش ها طی روز چهارشنبه گفت: در این روز و به خصوص از عصر این روز به بعد در دامنه های شمالی زاگرس، استان های حاشیه البرز، مناطقی از مرکز و بیشتر مناطق استان اصفهان بارش های شدیدی رخ می دهد که منجر به آبگرفتگی های گسترده و سیلاب های محلی خواهد شد.

یک پژوهشگر علم هواشناسی با هشدار به کشاورزان، دامداران، باغداران و گلخانه داران افزود: در بیشتر مناطق استان اصفهان، طغیان رودهای فصلی، ریزش تگرگ، بادهای شدید لحظه ای ناشی از ابرهای متراکم و یا اصابت آذرخش می تواند سبب آسیب گسترده به دامداران، باغداران و کشاورزان شود.

وی در آخر با مژده به ساکنان برخی مناطق استان اصفهان اضافه کرد: طی ۴۸ ساعت آینده و در حالیکه چهار ماه تا پایان سال آبی(پایان شهریور) زمان باقی است، در شهرهای نطنز، ورزنه و مناطق اطراف آن قطعا از میانگین بارش یکسال عبور خواهیم کرد و این مناطق وارد ترسالی خواهند شد. همچنین شهرستان های کاشان، اردستان، میمه و نایین کاندیداهای بعدی ترسالی هستند که دیر یا زود در آن مناطق نیز بارش یکسال تامین می شود اما فراموش نکنیم که این ترسالی از نظر عددی است و از نظر هیدرولوژیکی کسری آب سال های گذشته همچنان مشکل ساز خواهد بود.

46

انتهای پیام
  • کدخبر: 921837
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.