اخبار مرتبط

محمد امین جمالی عصر سه شنبه در آیین روز در ختکاری افزود: این در حالیست که سال گذشته سرانه فضای سبز در این شهر 24 مترمربع به ازای هر نفر بود.
وی گفت:کاشت 12 هزار اصله درخت در مکان های مختلف در دستور کار شهرداری گلپایگان برای توسعه فضای سبز این شهر قرار دارد که بخشی از آن در سال جاری و مابقی در ماه های فروردین و اردیبهشت سال آتی غرس خواهد شد.
جمالی همچنین از تولید گل و گیاه فصلی و زینتی از سوی شهرداری گلپایگان نیز خبر داد و گفت: تولید سه هزار جعبه گل بنفشه،34 هزار گلدان انواع گل همیشه بهار، مینا، آهار کالانکوآ، شاه پسند و 60 هزار قلمه گل رز از اقدامات شهرداری گلپایگان برای کاشت در بوستان ها، بلوارها و میدان ها برای زیبا سازی و شادابی بهاری و ایام نوروز 97 در این شهر است.
شهردار گلپایگان در ادامه با اشاره به اینکه آبیاری تحت فشار و جدا سازی آبیاری از منابع آب آشامیدنی شهری برای استفاده فضای سبز بوستان ها، با هدف صرفه جویی و استفاده بهینه مصرف آب در دستور کار این شهرداری قرار دارد گفت: آبیاری تحت فشار و احداث فضای سبزبوستان شادی، به مساحت 2 هکتار در شهرک الوند این شهر در حال تکمیل است و بهار سال آینده به بهره برداری می رسد.
سیروس آزادی کارشناس اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان نیز که در آیین درختکاری در محل جهاد کشاورزی گلپایگان حضور داشت به خبرنگار ایرنا گفت: ایران را در جامعه بین الملل به عنوان کشور گون ها می شناسند و اکنون 845 گونه بومی آن درایران شناسایی شده است و به همین سبب برای نگاه داری ذخائر جنگلی به عنوان گونه ممنوع القطع اعلام شده است.
وی همچنین مجوز برداشت کتیرا از گون زارها را در شرایط خشکسالی نادرست خواند و گفت:تا زمانی که این گیاه نتواند قوت استقرار خودش را حفظ کند، بهره برداری کتیرا که در واقع شیره پروده ای است که گون نیاز دارد، نباید برداشت شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلپایگان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از آغاز توزیع بیش از سه هزار و 400 اصله نهال شامل سرو، کاج ، اقاقیا، ارغوان، داغداغان، زبان گنجشک، توت و گلابی وحشی با هدف ایجاد و توسعه فضای سبز در هفته منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد.
علیرضا حیدری با اشاره به اینکه در هفته منابع طبیعی کاشت نهال در برخی ادارات، نهادها، شرکت ها، مدارس، معابر، مراتع و همچنین توزیع رایگان بین مردم هنگام برپایی نماز جمعه گلپایگان صورت می گیرد، گفت: تجلیل از همیاران طبیعت، نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرگزاری های منطقه، حضور در برخی مدارس و دیدار با برخی مسئولان از برنامه های هفته منابع طبیعی در این شهرستان است.
شهرستان گلپایگان با سه شهر گلپایگان، گوگد و گلشهر و 52 روستا و آبادی با جمعیتی افزون بر 90 هزار نفر در 180 کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.
ت/7138 / 6022
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.