اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت الله ' سید یوسف طباطبایی نژاد ' روز دوشنبه در دیدار فرماندهی انتظامی این استان، تخلفات موتورسیکلت ها و آمار بالای تصادفات فوتی این وسیله نقلیه را یکی از چالش های استان بیان کرد و گفت: نداشتن پلاک، گواهینامه و کلاه ایمنی از جمله تخلفاتی هستند که باید نیروی انتظامی بصورت مستمر و مداوم با آنها برخورد کند تا شاهد فرهنگ صحیح استفاده از این وسیله نقلیه در جامعه باشیم.
وی بازنگری در قوانین مربوط به موتورسواران متخلف را خواستار شد و افزود: باید در مورد قوانین برخورد با تخلفات موتورسیکلت سواران بازنگری صورت گیرد و با اقدامات اثرگذار، کاری کرد که استفاده صحیح از آن به فرهنگ عمومی تبدیل شود.
امام جمعه اصفهان اظهارکرد: هنگامی که مشاهده می شود اجرای یک قانون هیچ فایده ‌ای ندارد، این قانون باید اصلاح شود.
وی اضافه کرد: اینکه یک موتورسیکلت با شرایط و قوانین کنونی را توقیف کنیم و این توقیف به جای اصلاح فرهنگ ترافیکی به بد بینی مردم نسبت به نظام اسلامی تبدیل شود، کار صحیحی نیست.
آیت الله طباطبایی نژاد ادامه داد: عملکرد نیروی انتظامی باید بگونه ‌ای باشد تا مردم بدانند که هرجا، مشکلی دارند در پناه نیروی انتظامی رسیدگی می‌شود و این نیرو همانند یک بردار قوی در کنار مردم قرار دارد و بطور واقعی رافع ظلم باشد.
امام جمعه اصفهان در ادامه با تقدیر از تلاش های نیروی انتظامی در برقراری نظم و اجرای مقررات در جامعه، گفت: خدا را شاکریم که نیروی انتظامی یک نیروی انقلابی است و افرادی متدین، متعهد و با انگیزه در این نیرو مشغول خدمت هستند.
وی داشتن انگیزه برای مقابله با ظلم و فساد را مهمترین ویژگی نیروهای انتظامی دانست و تصریح کرد: به همین خاطر است که این نیروها همیشه در حال مقابله با مجرمان و خلافکاران در داخل شهرها و مرزها هستند و تا مرز شهادت هم پیش می روند.
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به اینکه مردم متدین اصفهان، دغدغه دینی دارند، ابراز کرد: جامعه ما باید اسلامی باشد و در این زمینه افرادی که اقدام به بد پوششی می کنند هم هدایت شوند و هم جلوی تخلف آنها گرفته شود.
وی با بیان اینکه دستگاه قضایی نیز باید برخورد مناسب با افراد مختلف داشته باشد، افزود: از سوی دیگر اقدام ها و طرح‌ های اجرا شده باید بصورت مستمر ادامه یابد زیرا اگر اینگونه نباشد هیچگاه تبدیل به فرهنگ نمی‌ شود.
امام جمعه اصفهان تاکید کرد: با کارها و فعالیت های شتاب زده و مقطعی نمی توان فرهنگ جدیدی را در جامعه نهادینه کرد.
وی اضافه کرد: البته نیروی انتظامی در حد توان خود کارهای بسیار خوبی در خصوص مقابله با بدپوششی در جامعه انجام داده که باز هم جای کار دارد و باید برای حفظ ارزش های اسلامی در جامعه بیش از پیش تلاش کرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هیچ قانونی بهتر از قانون راهنمایی رانندگی نیست گفت: قانون راهنمایی و رانندگی به دلیل ایجاد نظم و انضباط در زندگی مردم یکی از بهترین قوانین است و مردم باید به آن احترام بگذارند و از آن تبعیت کنند زیرا به نفع آنها و به سود کل جامعه است.
وی اضافه کرد: بر اساس حکم امام خمینی (ره) تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی شرعاً جایز نیست و مردم باید به این موضوع اهتمام جدی داشته باشند.
در ابتدای این دیدار سردار مهدی معصوم‌ بیگی فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان نیز با ارائه گزارشی از برنامه های خود و رویکردهای این فرماندهی گفت: ائمه جمعه نظرات مختلف مردم را دریافت می کنند و کاملترین دیدگاه‌های مردمی نزد ائمه جمعه است.
وی با بیان اینکه نماینده ولی فقیه در استان ها، محور وحدت و انسجام نیروها و نهادها هستند، گفت: با کمال میل استقبال می کنیم که مشکلات فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان به ما تذکر داده شود.
فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب، راهبردهای مسلم ما در نیروی انتظامی است و ایشان فرمودند که با آحاد مردم مهربان باشید و با گردن‌کشان مقتدرانه برخورد کنید و این موضوع به عنوان راهبردهای اصلی نیروی انتظامی دنبال می‌ شود.
2093 ** خبرنگار و انتشاردهنده: اصغر دواتگر

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.