اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مهدی صادقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با حکم دادگاه هر کدام از این متخلفان به پرداخت 50 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.
وی افزود: همچنین مستند به بند ب ماده شش و ماده 18 قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و ماده 134 و تبصره 3 ذیل قانون مجازات اسلامی، اسلحه و مهمات متخلفان به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط شد.
صادقی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات، نگهداری سلاح و مهمات غیرمجاز و سلاح شکاری قاچاق، جُرم محسوب و برابر ماده 18 قانون مجازات اسلامی، اسلحه و مهمات غیرمجاز به نفع دولت ضبط می شود.
منطقه حفاظت شده به محدوده ای از منابع طبیعی کشور اعم از جنگل، مرتع، دشت، آب و کوهستان اطلاق می شود که از لحاظ ضرورت حفظ و تکثیر نسل جانوران وحشی یا حفظ و احیا رستنی ها و وضع طبیعی آن دارای اهمیت خاصی بوده و تحت حفاظت قرار می گیرد.
منطقه حفاظت شده کرکس نطنز با 114 هزار هکتار وسعت یکی از زیباترین و بکرترین منطقه های حیات وحش استان اصفهان است که از گونه های جانوری مختلفی برخوردار است.
جانوران وحشی اعم از خزندگان، پرندگان و پستاندارانی مانند کل و بز، قوچ و میش وحشی، آهو، گراز (خوک وحشی )، گرگ، شغال، روباه، کفتار، گربه وحشی، پلنگ، تشی و پایکا در منطقه حفاظت شده کرکس وجود دارد.
7430/6136 /6027 * خبرنگار: رحمت الله کاملی بادی* انتشار: شکراللهی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.